Novinky / News

Zdraví a spokojenost všem. 
28.8.2023 Odešel náš pan pes s velkým srdcem. 
No photo description available.
PF 2023  přejí stále akční hovawarti z Nerudovky :)   - Balboa (Rocky) 11,5 let a Cathy 10,5 let

Děkujeme všem za zájem o štěňátka z naší chovatelské stanice. Bohužel výhledově žádná neplánujeme. Momentálně máme 2 psí veterány, kteří si užívají u nás zasloužený důchod. V případě, že máte zájem o štěně hovawarta podívejte se na stránky www.hovawart.cz - sekce databáze - nabídka štěňat.

 
12.3.2020 Vše nejlepší odchovancům z vrhu E ke krásným 2. narozeninám!
10.3.2020 Kačka je stále aktivní!
 
10.9.2018 Rozloučili jsme se s Vanilkou. Děkujeme jí, že s námi prožila více než 13 let, dala život třem odchovům z Nerudovky a její krev a energie proudí dál. Byla to jedinečná psí dáma a bylo mi ctí být pro ni na druhém konci vodítka.
 
31.7.2018 Vše nejlepší našim odchovancům C ke krásným 6. narozeninám! Hodně zdraví, lásky a pozitivní energie posílají   mamka Vanilka a sestra Catherine.

 

1.5.  Loučení a odchod do nových domovů - jako první se do světa vydaly holky Evee, Ester, Ennie, Emma a Erin. Holky jedny hlupaté, moc nám tady budete chybět, dělejte tím svým páníčkům samou radost a ukažte jim jak jste šikovné :)

24.4. Očkování a čipování a 27.4. Kontrola vrhu

V úterý večer zvládli všichni očkování i čipování na 1*, všichni mají krásný modrý Europas, tak doufám, že je budou brát páníčkové na dovolenou až trochu povyrostou a budou mít kompletní očkování.

V pátek k nám přijela poradkyně chovu aby posoudila vrh k zápisu na PP, všichni byli shledáni jak hravá, veselá štěňátka a mamka ve výborné kondici.

21.4. Socializace a třetí fujtablík na odčervení :)

Víkend byl opět socializační a super krásné počasí (až moc). Štěňátka dostala třetí kůru - teď už tabletku na odčervení. Návštěvy dětí jsou u nás na denním pořádku. Také nás přijel navštívit tatínek štěňat Bustty se svojí paničkou a přivezli prima dárky na hraní, moc děkujeme. Maminka Kačka je ve skvělé koncici, už zase běhá na postroji, ale stále kojí (3x denně svačinka). A když zrovna neběhá nebo nekojí, tak si skvěle hraje se svými prcky :)  a babča Vanilka se taky ještě občas přidá.

16.4.2018 Návštěvy štěňátek - již podruhé

Víkend byl opět ve znamení návštěv budoucích majitelů, počasí bylo úžasné, tak jsme si to všichni užili a štěňátka si zvykají na vůně svých budoucích páníčků. Moc děkujeme páníčkům, kteří přivezli mlsky pro celou smečku - Vanilka se s tím vypořádala po svém :) Také děkujeme za poslané fotografie, až když je večer klid, tak si uvědomíme při prohlížení fotek...jak to letí a jak jsou ti naši prckové krásní. (foto Pechalovi)

4.4.2018  Vše nejlepší vrhu D k 3. narozeninám!  / Happy 3rd birthday to "Ds"

Dafné, Donno, Delli, Dee Jayi, Daisy, Dexi, Delfi, Debbie a Darwine - dnes se z Vás stávají dospělí hovawarti. Přejeme Vám s celou smečkou hlavně hodně zdraví a spoustu radosti a zážitků s Vašimi páníčky.  / Dafné, Donna, Delli, Dee Jay, Daisy, Dexi, Delfi, Debbie and Darwin  - you´ve become adult hovawarts. We wish you a good health and a lot of fun and great experiences with your owners.

27.3.2018 - první odčervení štěňat  - pastou Badminth zvládli všichni levou zadní, mamka dostala odčervovací tabletky v párku, prý by jich mohlo být klidně i víc, když jsou v tom párku. Do sekce štěnátek vrh E přidávám další fotky a video se štěněcím hemžení...těšíme se na návštěvy budoucích páníčků a paniček, jak vám to naše hemžení ukážeme pěkně naživo i s pořádným zvukem :)

22.03.2018 našim prckům už je deset dní a pěkně rostou před očima, začínají se pohybovat po všech čtyřech a když je máma nablízku, tak to doslova běží, některým se už začínají otvírat očka...

13.03.2018 Děkujeme zájemcům a kamarádům za milé maily a gratulace. Těšíme se na setkání ve třetím týdnu  - domluvíme si s vámi telefonicky termín návštěvy. Přidávám pár momentek z dnešního dne. Jsou to naši miláčkové a Kačka je tak vzorná, pečlivá a trpělivá, má můj velký obdiv, jak to zvládá - 8 dětí, všechny nakrmit, očistit, namasírovat bříška a uspat. Ani je nechce opouštět na vyvenčení, pořád chce být s nimi, když měním podestýlku v bedýnce, tak jsou na hlídání u páníčka (na gauči, hlavně to neříkejte Vanilce, ta by si asi o naší volné výchově myslela své)....fotky budu dávat na naši volně přístupnou FB stránku: www.facebook.com/hovawarts.cz/

Fotky a videa budu postupně přidávat i do sekce ŠTĚŇÁTKA/PUPPIES - Vrh E / Litter E

12.03.2018 Kačenka přivedla na svět 8 krásných štěňátek, ve složení 3 plavé fenky, 3 černé fenky, 1 černoznakatého pejska a 1 černoznakatou fenku :) Vše zvládla sama a na 1* a je velmi vzorná a pečlivá máma. Pod fotkou je uvedena porodní váhová tabulka. Tak a teď ať je hlavně dost mlíčka pro všechny.

Leden/únor 2018

V novém roce máme jednu aktuální novinku a to, že naše Kačka je březí!              V březnu očekáváme narození vrhu E z Nerudovky.

https://www.hovawart.cz/databaze/psi/kryci-listy.php?od=21&rok=2018

Otec očekávaného vrhu E je krásný Bustter Awedante  

web: https://bustterawedante.webnode.cz/

Informace z databáze HWK ČR: https://www.hovawart.cz/databaze/psi/info.php?id=8898

Fotka ze sonografického vyšetření 5.2.2018 u MVDr. Radka Herynka v Černicích.

Co se děje v Kačky bříšku: kalendář vývoje štěnátek

Podzim 2017  - závod v Tahu

Letní výcvik se záchranáři, trénink slaňování.

31.7.2017 Vrh C z Nerudovky slaví 5. narozeniny! Happy 5th birthday to our litter C!

V dubnu se do naší CHS vrátil Rocky - Balboa z Nerudovky, měl zranění ze kterého jsme ho vyléčili a tak nějak u nás už zůstal. Dostali jsme nabídky, že by mohl jít na hlídání. Rocky je však obrovský mazel a rodinný společník, vzorný a vděčný cestovatel, ale i strážce rodiny. Má základní výcvik, výstavní titul CAC, a super výsledek zdravotního vyšetření kyčelních kloubů - DKK 0/0.  Pokud by se našla rodina, která by ho měla ráda a brala ho jako právoplatného člena a měla pro něj dostatek času a místa v domě /na zahradě, ale hlavně v srdcích, zvážíme možnost adopce. Zatím je mu u nás myslím dobře. Ze zranění na těle i na duši se vyléčil a je vděčný za každé pohlazení. Moc si užíval společnost dětí na našem letním kurzu keramiky.

Květen/May 2017

14.5.2017 Vrh B z Nerudovky slaví 6. narozeniny! Happy 6th birthday to our litter B!

Je to přesně 5 let od našeho kompletního setkání na svodu mladých na Knížecím rybníku u Tábora. Naši skvělí odchovanci, ať se vám i vašim dvounožcům daří, přejeme Vám všem pevné zdraví a hodně radosti ze života. Jsme hrdí, že někteří z vás to z naší malé chovatelské stanice dotáhli v kynologii tak daleko. Budeme vděční, pokud nám vaši páníčci pošlou fotku a napíšou pár řádek. Foto níže: rok 2012

13.5.2017 Vanilka obhájila ve svých 12 letech 1. místo ve třídě veteránek na Speciální výstavě HWK.

Všechny hovibabči byly v super kondici. 6 fen ve věku: 9 let 2x, 10let 1x, 12 let 2x a úžasná 13ti letá Cindy von Philipsdorf pana Miroslava Pospíšila. Přeji nám všem ať jsou tu naše hovibabičky s námi ještě dlouho. Posuzovala paní Božena Ovesná, která posuzovala Vanilku na vůbec její první klubové výstavě v roce 2006, kde Vanilka získala titul CAJC.   Vanilky vnučka Corry Bohemia Lischin (O: Bono z Nerudovky), majitel Jan Míchal, vyběhala ve třídě mladých výbornou a v konkurenci 20 fen obsadila krásné 3. místo. Fotky na rajčeti zde   HWK_CR_Tabor,_Corry_a_Vanilka

Duben/ April 2017

27.4.2017 Naše "super babča" Vanilka slaví 12. narozeniny! / Our superb&still active "hovi grandma" Vanilka turns 12! Happy B-day!

23.4.2017 Běh s Kačkou - 31km z Brd domů. /Canicrossing with Cathy - 31km

S Kačenkou běháme pravidelně a rády, ale tentokrát jsme chtěly zkusit zda uběhneme i delší trasu. Strašice- Mýto- Medový újezd- Holoubkov-Rokycany-Tymákov-Sedlec. Zvládly jsme to! (Kačka levou zadní) Uběhly jsme společně 31km v čase 3hod. 25min. (trochu nás zdržovala parťačka Nanami na kole v posledním úseku) Děkuji všem spoluběžcům a cyklistům na trati. Krásné to bylo. Tak zase za rok na Běhu sv. Květoslava!

4.4.2017 Vrh D z Nerudovky oslaví 2. narozeniny! Happy 2nd birthday of our litter D!

Březen/March 2017

Canicrossingová sezóna začala. Canicrossing season in full swing.

Únor/February 2017

9.2.2017 Vrh A oslavil 7. narozeniny!

Vše nejlepší našim odchovancům z prvního vrhu v Nerudovce! Ať se daří! Hodně zdraví, štěstí a lásky posílají všichni z Nerudovky a hlavně maminka Vanilka.

Krásný prodloužený víkend v rakouském Schwarzenbergu si užila i Kačka. Na běžky to bohužel nebylo, sníh tál a byl měkký a a tak jsme to vzali po silnici pěšky a canicrossově.

Leden/January 2017

Díky sněhové nadílce si užíváme s Kačkou skijoring. (běžky) Kačka s Angie si také vyzkoušely spřežení, táhly sáňky, hádejte kdo táhl a kdo dělal, že táhne?

Prosinec/ December 2016

Všem našim odchovancům a jejich majitelům, našim příznivcům a všem hovawartím i canicrossovým přátelům přejeme krásné svátky a hodně zdraví, radosti a spokojenosti v novém roce 2017.

Veselé vánoce a šťastný nový rok.
Merry Christmas and a Happy New Year.
Fröhliche Weihnachten und ein gutes Neues Jahr.
Joeux Noël et Bonne Année.

Listopad/ November 2016

Delli, Delfi i Donna z vrhu D mají DKK 0/0. Gratuluji a majitelům děkuji za splnění slibu. Teď můžete vesele skákat a běhat třeba canicrossing.

Říjen / October 2016

20.10. Delli na RTG - jsem moc ráda, že se majitelé Dellinky vypravili k našemu dvornímu veterináři MVDr. Herynkovi na vyšetření DKK. Delli byla moc šikovná a teď budeme očekávat výsledky posudku od MVDr. Ekra.

15.10. Brdský kros - s Kačkou jsme se zúčastnili canicrossového závodu na trati 12 km na podporu nově vzniklého útulku v Borovně. Kačka celou dobu moc pěkně táhla, doběhly jsme na krásném 4. místě v čase 1:09.  Kačka za odměnu dostane nový větší postroj se jménem.

Září/ September 2016

Návštěva u Charlieho a výlet po Zlaté stezce

Děkujeme Ince a Charliemu za milé pozvání na výlet po Zlaté stezce v okolí Tachova. Nádherná příroda, klid a čistá voda. Na fotce zleva: Charlie (10), Kačka (4), Vanilka (11,5) a Angie (7,5).

Závody v Dogbiatlonu ve Staré Boleslavi

Vyzkoušely jsme si s Kačkou Dogbiatlon, tzn. běh a střelba. Počasí bylo úžasné...možná až moc 35 stupňů! I tak jsme závod zvládl a nedoběhly zcela na posledním místě. Kačka i přes to vedro táhla moc pěkně a já musím příště lépe mířit, ta trestná kolečka byla na slunci byla opravdu "za trest". Závod byl perfektně připravený a atmosféra příjemná. Dogbiatlon doporučuji všem co mají rádi canicrossing a chtějí si vyzkoušet něco nového.

Srpen/August 2016

Moc děkujeme majitelům Leily (Cookie z Nerudovky) za milé pozvání na výlet na Šumavu. Setkání pro nás i Kačku (Catherine z Nerudovky) se "švécou" z Brna bylo moc prima.

Červenec/July 2016

31.7.2016 Vrh C slaví 4. narozeniny / Happy Birthday to the litter C!

Casper, Catherine, César, Claudie, Cohen, Colombo, Cookie - ať se Vám i Vaším páníčků daří!

22.7.2016 Kontrolní sonografické vyšetření

Kačenka hodně utlumila aktivitu - běhání a je ještě víc mazlivá, ale bohužel dle výsledků sonografického vyšetření štěňátka nebudou. Mrzí nás to, děkujeme všem zájemcům za korespondenci a podporu, budeme doufat, že se Kačka stane maminkou v příštím termínu - na jaře 2017.

Červen/June 2016

28.6.2016  Catherine z Nerudovky a Bernie Black Prim

Výsledky včerejšího setkání se dozvíme již za 21 dní!  Držíme Alanovi a Kačce palce!

Profil krycího psa Bernie Black Prim (Alan): www.hovawart.cz/databaze/psi/info.php?id=7222

4.6.2016 Catherine z Nerudovky uchovněna / passed the breeding test

Více info zde: www.hovawarts.cz/nase-fenky/catherine-z-nerudovky/

Video: naše Kačka

Květen/May 2016

22.5.2016  Casper z Nerudovky - Nejlepší černoznakatý pes výstavy v Irsku a vítěz závodu agility

Gratulujeme majitelům našeho odchovance Caspera z Nerudovky do Irska, kde Casper již podruhé vyhrál 1. místo na klubové výstavě Irského hovawart klubu, tentokráte hned dvě první místa. Jedno za krásu, jako nejlepší černoznakatý pes a další první místo za šikovnost v závodu agility. Máme velkou radost!

21.5.2016 Catherine z Nerudovky složila vytrvalostní zkoušku VZ (AUSDAUER PRÜFUNG - AD)

Na zkoušku jsme jeli do Roudnice nad Labem. Zkouška VZ (německá zkratka AD) se skládá z 20km vytvrvalého běhu v doprovodu psovoda buď běžícího nebo na kole. I když to nebyl závod, tak Kačka doběhla z 20 psů jako druhá. Po doběhu následuje ještě druhá část zkoušky - poslušnost a i to zvládla Kačka na jedničku. Zkouška prověří fyzickou kondici psa, krevní oběh, ale i vnímání k práci po vytrvalém běhu. Za momentku ze zkoušky děkuji paní Radce Jindrákové.

15.5.2015  Svod mladých ochov D / Assessment of young dogs - litter D

Všech 6 ochovanců žijících v ČR se sešlo v Táboře na svodu mladých.
Výsledné kódy jsou:

Darwin - výška 66cm kód: 5/3a/D2 (odpovídající vzrůst/plavá střední barva/světlejší oko,

D.J. - výška 64cm 5/ dále neposouzen, ach ty zuby, trénovat a trénovat...,

Dafné - výška 62cm, 5/2a/4b (odpovídající vzrůst/černá se znaky/podsada jiné barvy na krku a záďi)

Delfi - výška 63cm, 5/3c/A3 (odpovídající vzrůst/plavá světlá/ neprořezaný zub P1 vlevo dole)

Delli - výška 60cm, 5/3a/A1 (odpovídající vzrůst/plavá střední barva/ kleštový skus)

Donna - výška 61cm, 5/3c/A1 (odpovídající vzrůst/plavá světlá/kleštový skus)

u plavých je slabší pigmentace sliznic - takže přidávejte do krmení Algae (neboli řasu)

Děkuji všem majitelům za účast a předvedení! Bylo to moc příjemné rodinné setkání! Ať se vám daří!

14.5.2016 Klubová výstava v Táboře /Club Show of Czech Hovawart Club in Tabor - Vanilka BOV

Nerudovku reprezentovali Darwin, DJ (Dean) a Donna (Bonnie). Darwin a Bonie si vyběhali známku VD ve třídě mladých, za krásné předvedení děkuji jejich paničkám. Dean si usmyslel, že zuby panu rozhodčímu neukáže, jelikož to viděl u přechozího kolegy ve třídě mladých.
Do příští výstavy to jistě s paničkou natrénují :)

Děkuji majitelkám Darwina, Deana a Bonnie za účast a reprezentaci CHS na Klubové výstavě. Bylo to moc příjemné setkání!

Naše 11letá seniorka Vanilka s posledním "startovním číslem" 168 předvedla to nejlepší na konec a vyběhala si zaslouženě výbornou 1. místo a titul Best of Veteran - Nejlepší veterán. Svým vytrvalým krásným během o titul čekatele šampiona IHF s mladší fenkou předvedla, že rozhodně nepatří do starého železa a že i mladší psi by si z ní mohli vzít příklad. Třída veteránů - fen byla obsazena 7 fenami (nastoupilo 6) oproti počtu fen ve třídách mladých, mezitřídě a otevřené je to pořád ještě málo. Přála bych i ostatním fenkám po odchovech tak krásné a aktivní stáří jako má naše Vanilka.

Odkaz na fotky:hovawartky.rajce.net/Klubova_vystava_2016_a_svod_mladych_vrh_D

14.5.2016 vrh B z Nerudovky oslavil 5.narozeniny  /HAPPY BIRTHDAY TO OUR LITTER B

Vše nejlepší Bodie, Bono, Bereniko, Berry, Beatle, Balboa a Bello!

Duben/April 2016

27.4.2016 Naše Vanilka slaví 11. narozeniny / Our Vanilka celebrates her 11th birthday

Vanilko, hodně zdraví do dalších let ti přeje tvoje rodina a celá smečka. / Dear Vanilka, we wish you a lot of health and many more future years spent with our family!

4.4.2016 Vrh D slaví 1. narozeniny! Happy 1st birthday to litter D!

 

Březen/ March 2016

20.3.2016 Setkání vrhu D

Na sraz vrhu D dorazili plaváci: D.J., Darwin a Delfi. Bylo docela chladno, ale i tak jsme podvičili na svod. A kluci Darwin s D.J. (Deanem) se vyřádili. Náhradnici za maminku Bellu (zrovna hárající) dělala Kačka. 
Děkujeme za milou návštěvu a těšíme se na setkání na Knížecím rybníku na svodu mladých 15.5.2016. Přihlášky jsem posílala mailem, ale raději přidávám ještě odkaz na HWK.  www.hovawart.cz/akce/info.php?akce=1760

1.3.2016

Ráda bych srdečně pozvala majitele našich odchovanců k rodinnému setkání 20.3.2016. Těšíme se na viděnou!

Únor /February 2016

9.2.2016

Vše nejlepší klukům z vrhu A k 6. narozeninám! / All the best to the 6th birthday to the boys from our litter A !

Těší nás zájem dalších potencionálních majitelů hovawartů o naši chovatelskou stanici a naše hovawarty, rádi Vám poskytneme informace e-mailem nebo telefonicky. Osobní návštěvy v naší CHS jsou možné po předchozí domluvě. Děkujeme za pochopení.

Leden/ January 2016

Děkuji všem majitelům našich odchovanců A-D za krásné PFky a přání k vánocům a k novému roku. Moc si toho vážím a těším se na setkání, které plánuji  uspořádat v tomto roce.

Thank you for your Christmas cards and greetings to the New Year 2016. I am very grateful for that and hope to see you in future either here in the CR or in your country.

Prosinec/ December 2015

Pohodové prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2016

Merry Christmas and Happy New Year 2016

Listopad/November 2015

Krásné zprávy od majitelů našich štěňat

S radostí přijímáme zprávy a fotografie od majitelů našich štěňat z vrhu D.

Darwin se zúčastnil své první výstavy s posudkem VN1 a získal svůj první pohárek. Daisy si užívá moře a Dexi začíná hlídat svoji rodinu a miluje svého čtyřnohého kamaráda, kterého kdysi adoptovali v Londýně jako nalezence. Jsme šťastní, že jste štastní!

Říjen/ October 2015

4.10.2015 Klubová výstava ve Velké Británii

Na klubové výstavě ve Velké Británii jsme se setkali s Debbie z Nerudovky a Dexi z Nerudovky - právě jim bylo 6 měsíců, což je podmínka pro zařazení do třídy štěňat. Máme radost, že rostou do krásy a jsou milé, přátelské a na svůj věk velmi poslušné. V Anglii mají na klubové výstavě tombolu, kterou přivezl Vanilky vnuk Dublin (syn Caspera z Nerudovky). Takto vedená výstava se nám moc líbila - je to opravdu událost a pro nás úžasné setkání!

Září / September 2015

1.9.2015 Nová instruktážní videa / New hovi videos

Natočili jsme krátká videa s hoviholkama. 1. díl je o nácviku na odložení a 2. díl o nácviku na výstavy. Přeji pohodový trénink s pejsky!

We made new videos with our hovigirls. 1. part - training of STAY 2. part - training for the show. Enjoy trainings with your dogs!

tr 1 zustan stay

tr 2 vystava show

Srpen/ August 2015

21.8.2015 Cesta do Anglie / A journey to England

Mollie a Daisy už jsou u svých rodin v Anglii, kam jsme je bezpečně odvezli. Holky byly perfektní cestovatelky. Přejeme aby se jim v Anglii líbilo a aby dělaly svým páníčkům radost.

Mollie and Daisy are with their families in England. We drove them there and they were both excellent travellers. We wish them all the best for their future.

Červenec/ July 2015

31.7.2014 Vrh C z Nerudovky slaví 3. narozeniny / litter C z Nerudovky celebrates 3rd B-day.

Přejeme všem našim odchovancům z vrhu C vše nejlepší k 3. narozeninám. / We wish all the best to our hovi boys&girls from litter C to the 3rd Birthday!

Dexi se vydala na dobrodružnou cestu po Evropě se svými páníčky. / Dexi has left from the Czech republic to explore new countries in EU. Bon voyage!

Děkujeme majitelům Dexinky za krásné fotky nás a našich psích holek. / Our big thanks to Dexi´s owners for the beautiful photos of us, our hovi girls&puppies.

Červen/ June 2015

20.6.2015  Beatle z Nerudovky - chovný pes / a new stud dog

S radostí oznamujeme, že další odchovanec z vrhu B složil zkoušku dospělosti - bonitaci: Beatle z Nerudovky je chovný pes. Majitelům gratulujeme!

We are very proud to announce that Beatle z Nerudovky became a stud dog. Congratulations!  Foto/Photo: Kristýna Banerová (HWK)

Děkujeme majitelům štěňátek z vrhu D za zprávy a fotky. Fotky Debbie a Daisy, které čekají na cestu ke svým majitelům jsou zde:

hovawartky.rajce.net/Debbie_and_Daisy_11th_week

13.6.2015 Klubová výstava hovawartů v Praze - Rychety - Vanilka výborná 4. místo , Beatle z Nerudovky - výborná 3.místo

Vanilka si ve třídě veteránek vyběhala výborné ohodnocení ve 30 stupních po 30 minutách čekání na "výhni" na posouzení, známku výbornou a 4. místo. Konkurence byla silná a všechny hovi babči byly skvělé a moc děkuji pořadatelům za to, že veteráni zahajovali výstavu. Pro majitele mladých psů bylo určitě dobře, že viděli postup při posuzování. Ve třídě otevřené jsem nastoupila s Beatlem s Nerudovky, neviděli jsme se delší dobu, ale poznali jsme se okamžitě a Beatle získal ocenění výborná a jasný postup do finále. Bohužel jsem nemohla čekat na finální běh do odpoledne kvůli štěňátkům, která máme doma. Beatle nastoupil ve finále s Kristýnou Junklovou získali 3. místo - gratulujeme!  Za fotografie a asistenci moc děkuji Tereze Raisové a Jiřímu Senohrábkovi (HWK)

Jen bych uvítala lepší přístup personálu v "restauraci" Rychety. (čaj v kelímku atp. a nevhodné komentáře obsluhy)

6.6.2015 D.J. (Dean) odjel domů ke své rodině. Děkujeme za fotky a zprávy.

Aby holkám nebylo po bráchovi smutno, tak přišel na návštěvu druhý bráška Darwin, holky - Debbie, Daisy a Dexi si návštěvu moc užily.

vrh_D_9.tyden

3.6.2015 Čtvrté odčervení - Debbie (Mollie), Daisy, Dexi a D.J. dostali odčervovací tabletku / got a deworming tablet today. Dexinky páníčci již přijeli do ČR, Dexi již bydlí s nimi.

1.6.2015 Dnes je Mezinárodní den dětí a my moc děkujeme majitelům Delfi, Delli a Donny za poslané fotografie z nových domovů. Budeme moc rádi za foto od Darwina a Dafné.

Fotky:hovawartky.rajce.net/vrh_D_z_novych_domovu

Květen /May 2015

31.5.2015 Stěhování malé smečky k babičce do Nerudovky

Dnes si štěňátka opět užívala babi Vanilku a dvě hovi tety Kačku a Angie a spoustu dětí a sousedy. V Nerudovce jsou Debbie (Mollie), D.J. (Dean), Dexi a Daisy. Je tu pěkně veselo!

Fotky: vrh_D_8._tyden_-_odchody_do_novych_domovu_a_zahrada_plna_hovawartu

30.5.2015  Další cestovatelé z vrhu D jsou už v nových domovech

Dnes se vydaly na cestu blondýnky Donna a Delfi. Moc děkujeme všem majitelům za zprávy.

29.5.2015 Kontrola vrhu a první cestovatelé do nových domovů

Dnes dopoledne nás navštívila poradkyně chovu paní Lidmila Černá, která štěňátka prohlédla a zkontrolovala povahy, zdraví,exteriér a čipy. Štěnátka byla shledána jako zdravá, veselá a hravá. Kondice feny - Belly  - výborná. Dokumentace byla odeslána na Plemenou knihu k vystavení průkazů původu, které doručíme majitelům osobně.

Odpoledne se Darwin, Dafné a Delli vydali do nových domovů. Cesta proběhla v pořádku a už prozkoumávají nové domovy. Děkujeme majitelům za zprávy.

Ještě přidávám návod na krmení - doporučená dávka krmení: 70g - 90g na 1 dávku granulí zalít horkou vodou/vývarem, můžete přidat kousky masa, nechat vychladnout (ráno, odpoledne, večer), polední dávka piškoty a tvaroh (půlka polotučného tvarohu a hrst piškotů, piškoty předem zalít horkou vodou, nechat vychladit, rozmíchat s tvarohem). Nechat cca 10 minut. Co nesní nechat na příští krmení, nenechávat misku s krmením volně přístupnou - trénink na jídlo, misku s vodou nechávat vždy a měnit.

28.5.2015 Angienka slaví 6. narozeniny / Angie´s 6th Bday.

Naše milá Angienko, jsme rádi, že tě máme a že nám pomáháš se štěňátky. Přejeme ti hodně zdraví a radosti do dalších let.

Skvělé zprávy z Irska - Casper z Nerudovky vyhrál Best Dog na klubové výstavě irského hovawart klubu /Great news from Ireland - Casper z Nerudovky won the Best Dog at the Hovawart Club show in Ireland.

Moc gratulujeme majitelům našeho odchovance Caspera z Nerudovky ke skvělému úspěchu na klubové výstavě v Irsku. Celá rodinka získala ceny - Ruby nejlepší fena, Harvey - syn Caspera a Ruby nejlepší mladý pes a Casper vyhrál nejvyšší cenu. 

Congratulations to the owners of Casper z Nerudovky (litter C) to a great achievement at the Hovawart Club show in Ireland. Their hovi family was very successful, Ruby won the best female dog, Harvey (son of Casper and Ruby) won the best junior dog and Casper won the Best Dog.

 

26.5.2015 První očkování a čipování / First vaccination and micro-chipping

Štěňátka dnes byla naočkována a načipována, mají i cestovní pasy, tak doufáme, že si se svými majiteli užijí cestovatelská dobrodružství. Všichni to zvládli perfektně, vrtěli ocásky a olízali MVDr. Radka Herynka www.primaveterina.cz ,kterému děkujeme za perfektní péči o naši smečku. Angienka asistovala při očkování a pohrála si s Bellou a štěňaty.

The puppies were vaccinated and microchipped today. They received Pet Passport so we hope they will enjoy travelling adventures with their owners. All of the pups managed very well, they were wagging their tails during the vaccination and microchipping and gave a nice kiss to our veterinary doctor MVDr. Radek Herynk www.primaveterina.cz .We are grateful for his perfect care for our pack. Our Angie assisted and played with Bella and the pups.

24.5.2015 Neděle u babičky očima štěňat/ Sunday at Grandma´s - puppy diary

Dnešní den jsme měli 100% socializační, cesta autem, seznámení s novým prostředím, velká zahrada, stromy, slepice, kočky a hlavně s námi byla naše babička Vanilka. Navíc nás páníčkové testovali podle testu povahy a pracovních vloh. Dopadli jsme prý výborně.

We had 100% socialization day, travelling by car, meeting new environment - a big garden with trees, hens, cats and mainly meeting our grandma Vanilka. Moreover, we have been tested according the Puppy Aptitude test and we have all passed very well.

video: od narození /from the birth

Fotky/Photos: vrh_D_7.tyden

20.5.2015 Malí milí draci / Small kind dragons

Kluci a holky rostou před očima. Dnes dostali tabletky na odčervení. Moc jim chutnají granule s masem a tvaroh s piškoty (pro psy). Pozitivní energie a lásky mají na rozdávaní.

The pups are growing fast. They all got a tablet for deworming today. They love to eat - especially puppy food with meat and cottage cheese and bisquits for dogs. They have so much positive energy and love.

Fotky/ Photos: Vrh_D_6._tyden

16.5.2015 Speciální výstava hovawartů v Táboře

Jako již tradičně jsme se vypravily na klubovou - speciální výstavu do Tábora, tentokrát v limitovaném složení já + Vanilka neboť zbytek smečky (Kačka, Angie) má své dny nebo mateřské povinnosti (Bella).

Vanilka (babička vrhu D z Nerudovky) nastoupila již po třetí ve třídě veteránů (tzn. feny starší než 8 let). Předloni byla čtvrtá, vloni první a letos třetí. Všechny feny, které byly letos předvedené v této třídě byly krásné a na svůj věk i teplé počasí velmi čilé. Naši obrovskou úctu má fenka Acro Bohemia Dragonlance, které je 14 let se svojí paničkou Ivanou Zenklovou získaly 4. místo, ale pro nás byly na prvním!  Dále mají náš obrovský obdiv Cindy von Philipppsdorf a její páníček Miroslav Pospíšil, kteří se věnují vrcholové stopařině a stále si drží přední příčky.

Finálové pořadí třídy veteránek: 1. místo Halka Barte Prim - 11 let (majitelka Tereza Mulačová), 2. místo Canetti Sideric Miks - 8 let (majitelka Barbora Urbanová) 3. místo Vanilka GP - 10 let (E.M.), 4. místo Acro Bohemia Dragonlance - 14 let (majitelka Ivana Zenklová), 5. místo Cindy von Philippsdorf - 11 let (majitel Ing. Miroslav Pospíšil). Na všech fenkách bylo vidět, že mají stále chuť do života a že je výstava baví. Uvítala bych, kdyby se veteráni vystavovali dopoledne před štěňátky a mladými, majitelé malých štěňátek a mladých psů by tak měli možnost vidět předvedení a posouzení. Navíc dopoledne bývá příznivější klima pro naše staroušky.

Od paní rozhodčí Eleny Škvařilové získala Vanilka krásný posudek: 10 letá kompaktní mohutně stavěná fena, střední velikosti, dobrá hlava, dobře nasazené ucho, středně tmavé oko, nůžkový úplný skus, velice pěkné horní i spodní linie, velice pěkný pohyb, ideální délka ocasu, velice pěkná plavá barva srsti, dobré kvality, i když momentálně trochu vylínalá, výborně předvedená. Známka výborná.

Pár momentek z výstavy: Specialni_vystava_Tabor_2015

Děkujeme všem milým hovi přátelům za prima den!

14.5.2015 Vrh B z Nerudovky slaví 4. narozeniny / Litter B z Nerudovky - 4th birthday

Matka/Mother:Vanilka Gasko Prim   Otec/Father:Charlie Šlovický vrch

Balboa, Beatle, Bodie, Bono, Bella, Berenika a Berry - vše nejlepší, ať se vám všem daří! / Happy Birthday!

12.5.2015 - štěňátka dostala nové obojky a společně s páníčky Alfíka jsme připravili výbavu pro štěňátka.

hovawartky.rajce.idnes.cz/vrh_D_nove_obojky

4.5.2015  - štěňátkům je měsíc / puppies are one month old

Další návštěvní víkend si užili všichni kluci i holky.  Dnes dostali podruhé odčervovací pastu, opět to zvládli levou zadní a hurá tropit lumpárny, hlavně boty, tkaničky a plyšáci jsou na vyzkoušení nových ostrých zoubků to nejlepší.

Another weekend with visitors and socialization of the pups with them. We all enjoyed it. Today was the second turn for deworming, they all managed very well and hooray to run, play and chew shoe laces, toys and trousers.

stenatka_v_akci_-_1._mesic_puppies_in_action_-_1_month_old

Také naše dospělé hovi holky si užívají jaro na procházkách / Our hovi girls are enjoying lovely spring walks along the river with us.

1.5.2015 Vrh D 4. týden / Litter D - 4th week

Tak už jsme pěkní raubíři - běháme, skáčeme, už trochu míň spíme a o to víc jíme. Měli jsme tu na návštěvě paní fotografku L. Kantnerovou - naši babičku, tak jsme se snažili chvilku posedět, že nám to sluší....Moc a moc děkujeme za krásné fotky.

We can run and jump, we sleep less but eat more. We had a very nice visit of a photographer Mrs. L. Kantnerová - our grandma (owner of Charlie), so we tried our best to sit for a while and pose....

Fotky /Photos

Duben /April 2015

27.4.2015 Vanilka má 10. narozeniny /Today is Vanilka´s 10th birthday

Naše milá Vanilko přejeme ti hodně zdraví a energie do dalších let.

Our dearest Vanilla, we wish you a lot of health and energy in the next years.

Video -  gratulace /video  - greetings

26.4.2015 Poprvé venku a moc si to užíváme. Our first day out in the garden.            Fotky/Photos:náš první den venku/ our first day in the garden

20.4.2015 - všechna štěňátka byla dnes odčervena pastou.

Zvládli to na 1 s hvězdičkou. Bella mlsně pokukovala po odčervovací pastě, ale dostala 3,5 tablety.

Belle i štěňátkům se daří dobře / Bella and puppies are fine.

fotky z druhého týdne /photos from the second week

4.4.2015  - významný den pro naše odchovance z vrhu B   / Important day for litter B - Bella and Bono

Bella z Nerudovky přivedla na svět 9 štěňátek ve složení: 2 plaví pejsci, 3 plavé fenky a 4 černoznakaté fenky.

Bella z Nerudovky delivered 9 puppies: 2 blond males, 3 blond females and 4 black and gold females.  Více/More: Vrh D/ Litter D

Gratulujeme panu Zděnkovi Kolbekovi a Bonovi ke složení bonitace. Bono z Nerudovky složil úspěšně bonitaci s výsledkem 97 bodů (ze 100) více info na HWK v sekci plemeníci / Bono z Nerudovky passed with success the breeding test (97/100) and became a stud dog! Congratulations to his owner Zdeněk Kolbek. More info:www.hovawart.cz/databaze/psi/info.php?id=7044

Bono jako štěňátko a nyní jako dospělý pes /Bono as a puppy and now as an adult dog

Březen/March 2015

Bella se pěkně zakulacuje. Dnes jsme cítili jak se štěňátka v bříšku pohybují. Už se na ně moc těšíme!

Bella´s belly is getting bigger. We can already feel the puppies moving in her belly. We look forward to them a lot!

Kalendář vývoje štěňátek / Pregnancy calendar Bella z Nerudovky

Únor/February 2015

23.2.2015 Potvrzení Belušky březosti na dnešním vyšetření. Viděli jsme 6 kuliček. Bella z Nerudovky a Alfréd ze Světlovských luk budou mít štěňátka.

Termín narození vrhu D z Nerudovky: velikonoce 2015 

Odkaz na Alfíkovi stránky: hovawart-alfred.webnode.cz

9.2.2015 Vrh A z Nerudovky oslavil 5. narozeniny! Přejeme vše nejlepší a hodně zdraví! / Litter A celebrated 5th birthday! All the best and lot of health!

www.hovawarts.cz/nasi-odchovanci/vrh-a-z-nerudovky

Leden/ January 2015

Bella z Nerudovky a Alfréd ze Světlovských luk

31.1.2015 Velký den pro Bellu z Nerudovky a Alfréda ze Světlovských luk. Láska na první pohled. Pokud jim příroda bude přát, narodí se jejich štěňátka na velikonoce. A big day for Bella z Nerudovky and Alfred ze Svetlovskych luk. Love at the first sight. If everything goes well their puppies will be born at Easter.

Prosinec /December 2014

Mám radost, že naší Kačku canicrossing opravdu baví, na focení PFky si přibrala i mamku Vanilku, která už se zotavila z poranění kolene a parťačku Angienku, která běhá sice pomalu, ale moc ráda.

Říjen / October 2014

Fotky Rockyho, jeho paničky a jeho nejlepší kamarádky Micky.

Září / September 2014

20.9.2014 Canicrossový závod v Dobříši

foto: Pavel Slezák

SK Dobříš - Vlaška pořádala již tradičně canicrossový závod na 4,1km (pro laiky - běh se psem), další disciplíny byly scooterjöring (spřežení), bikejöring (kolo+ pes). S Kačkou běháme denně cca 4-5 km, a tak jsem chtěla zkusit jak obstojí hovík na závodech. Již na startovní čáře mi bylo jasné, že hovík to má asi nějak jinak, zatímco ohaři skákali nedočkavostí metr do vzduchu - Kačka na ně hleděla s údivem - pročpak to děláš potvůrko podivná? Po startu letěli všichni pětimetrovými kroky vpřed, i Kačka se snažila svým hovawartím tempem...no, držely jsme se zuby nehty...ale utekli nám, i přesto jsme nedoběhly poslední a troufnu si říct, že jsme daly "osobák". Trať byla úžasná, krásná příroda (což ti co mají ty houndy asi ani nestihnou zaznamenat). Organizace závodu byla skvělá, všichni závodníci si navzájem fandili. Jsem ráda, že jsme se proběhly s evropskou špičkou v canicrossingu a Kačka byla jako hovawart rozhodně první. A běháme dál...

Naše holky si užívají "pláž" / Our hovi girls on the "beach"

Srpen/August 2014

Holky si užívaly přítomnost dětí na našem keramicko-anglicko-koňském táboře. / Our hovi girls had a great time with 10 children during our pottery-English-horses camp.

Červenec/ July 2014

ODCHOVANCI Z VRHU C OSLAVILY 2. NAROZENINY /HAPPY BIRTHDAY TO ALL PUPPIES FROM LITTER C

Všem štěňátkům z vrhu C přeji vše nejlepší k narozeninám. Catherine, Claudie, Cookie, Césare, Caspere, Cohene a Colombo ať jste zdraví a děláte svým páníčkům radost.

O tom, že je hovawart pracovní plemeno se již hodně napsalo. Výborně hlídají svojí rodinu, milují vodu a mají výborný nos. Pokusili jsme se využít potenciál pracovního plemene i jinak. Naučili jsme všechny psí členy naší smečky na postroj, takže v zimě můžou tahat sáně a v létě pomáhají se dřevem.  A jak jsou hrdí, že mohou pomáhat, prostě hovawarti! Navíc s Kačkou (Cathy z Nerudovky) jsem začala běhat canicrossově - tzn. na postroji pes a psovod v sedáku. Zatím běháme 4-6km okruhy a obě nás to baví.

Bono z Nerudovky  - třída pracovní - V1, CAC - KLATOVY 2014/ Bono z Nerudovky - Excellent 1 and the CAC - in the working class. Congratulations!

Bono - web

Červen 2014 /June 2014

Ruby Pines & Casper z Nerudovky  = 8 štěňátek / 8 puppies

Děkujeme za krásné fotky Avalonka z Nerudovky. Jsme rádi, že se mu daří a užívá si výletů se svojí rodinou.

Květen 2014 / May 2014

28.5.2014 Angienka oslavila 5.narozeniny / Angie´s 5th birthday

Dostala dortík s pěti párkosvíčkami, který v ní zmizel jedna dvě. Angienko jsme moc rádi, že tě máme. Jsi náš nejveselejší hovawart.

24.5.2014 Běh přes tři vsi

Kačenka (Catherine z Nerudovky) si se mnou zaběhla závod na 9 km Běh přes tři vsi. Má výbornou fyzičku, takže to pro ní nebyl žádný problém. Konečně byla ve svém živlu! Počasí vyšlo nádherně, trať náročná, ale krásná. / We (me and Catherine) took part in the cross-country race for 9 km. The weather was perfect, the track was difficult but beautiful. We both enjoyed it a lot!

17.5.2014 Klubová výstava na Knížecím rybníku u Tábora - jedna zlatá a jedna stříbrná!

Vanilka si na klubové výstavě vyběhala 1. místo s oceněním výborná ve třídě veteránů - fen. V boji o BOV (Nejlepší veterán) se sešla se svým otcem Ozi Las Ksiezniczek (Gatys), který si titul BOV právem zaslouží. Kačka (Catherine z Nerudovky) také zabodovala a v mezitřídě vyběhala krásné 2. místo s oceněním výborná a titul res.CAC. Colombo z Nerudovky získal ocenění VD v mezitřídě.

Vanilka won the veteran female class at the Club show in Tabor CZ. Excellent 1. Catherine z Nerudovky received Excellent 2. and res.CAC in the intermediate class. - Judge Mrs. Heidi Oppliger. Colombo z Nerudovky received "very good" in the intermediate class. His head is still rather too big for his "teenage" body. - Judge Mr. René Oppliger.

14.5.2014 vrh B oslavil 3. narozeniny - hodně zdraví, štěstí, úspěchů a radosti přejeme všem odchovancům. Budeme vděční za zprávy o tom jak se Vám daří. Na fotce Bella s Nerudovky se svou paničkou a dortíkem.

HAPPY 3rd BIRTHDAY TO LITTER B!

Bella z Nerudovky - 3 roky

vrh B z Nerudovky

Duben 2014/ April 2014

Další skvělá zpráva César z Nerudovky DKK 0/0

Another good news Cesar z Nerudovky HD A 0/0

Velká gratulace letí k Bonovi z Nerudovky, který se svým páníčkem složil další zkoušku a to IPO-VO. Jste skvělí!

Big congratulations to Bono z Nerudovky and his owner who passed the next level of obedience test IPO-VO. You are great!

Vanilka oslavila 9té narozeniny. /It is Vanilka´s 9th birthday today

Hodně štěstí zdraví! Vanilka svůj zpěv již "vypilovala" k dokonalosti a zvládla dvě sloky písně s námi.

April puppies in Ireland - Ruby Pines + Casper z Nerudovky  = 8 puppies

8 lovely black&tan puppies born in Ireland (5 boys and 3 girls)  Casper z Nerudovky became a proud father.

Vanilka and me are very proud grandmothers. Three puppies are available for serious reservations.

For more information please contact the owner and breeeder:

Mr. Stephen Mc Dermott:  stephenmcdermott64@googlemail.com

Březen 2014/ March 2014

Cookie z Nerudovky DKK 0/0 a DLK 0/0 a Cohen z Nerudovky DKK 0/0.

Super výsledky, děkujeme jejich páníčkům za vzornou péči. Na fotografii Cookie z Nerudovky.

Vše nejlepší přejeme našim odchovancům z vrhu A z Nerudovky. 9.2.2014 oslaví své 4. narozeniny.  Attilo, Avalone, Akelo, Allane, Arthure a Avatare přejeme vám hodně zdraví. Happy birthday to our boys from litter A.

We have just received official results of X- ray - Catherine has HD A/A and ED 0/0.

Catherine z Nerudovky DKK 0/0 a DLK 0/0 a Claudie z Nerudovky DKK 0/0.

Gratuluji a od teď můžete holky hopsat o stošest!

27.10.2013 Bella z Nerudovky úspěšně složila bonitaci / Bella passed her breeding test successfully!

Bella z Nerudovky s paničkou Silvou úspěšně složily bonitaci v Mladé Boleslavi. Jsem moc ráda, že jsem s nimi jela a viděla vše na vlastní oči. Na povahovém testu byla Bella super, v bodovém hodnocení povahy získala 94 ze 100 bodů. Bella je temperamentní, veselá, hravá, přátelská, milá a navíc i krásná. Panu rozhodčímu V. Adltovi se na posouzení exteriéru velmi líbila a získala bonitační kód: 4/3a/A3, L6, S1/ S. Moc gratuluji a děkuji za perfektní předvedení a reprezentaci naší chovatelské stanice. Za fotku děkuji milé fotografce paní Marga Ghipinaldo.

18.10.2013 Podzim - trénink na další zkoušky

Užíváme podzimních procházek v přírodě a pomalu trénuji s Cathy na zkoušku BH. (tak abychom se pak mohly věnovat Káti oblíbené disciplíně - stopám) Byly jsme spolu i na Závodu pod Radyní a Cathy si v kategorii BH  vedla na svůj věk velmi dobře.

 

12.10.2013 Gratulace Bonovi z Nerudovky a jeho páníčkovi

Bono z Nerudovky dnes složil další zkoušku a to stopařskou FPr1. Moc gratulujeme! Foto: T. Kolbeková

23.8.2013 Catherine z Nerudovky (naše Cathy) složila zkoušku ZZO.

Dnes jsme s Káťou složily zkoušku ZZO. Sem tam bodík šel dolů hlavně za chyby psovoda. Jak říkám já, ten pes to umí, obvykle je chyba na druhé straně vodítka. Pro ty co se na zkoušku připravují přikládám zkušební řád ZZO - ZZO.pdf (223,3 kB)

Léto ve znamení výletů a návštěv

Navštívily jsme Claudinku a její paničku, které si užívaly dovolenou na Hracholuskách a také jsme se prošly s Cookie (Leilou) a její paničkou po Šumavských lesích v okolí Churáňova. Holky se socializovaly na cyklisty a turisty, kterých tam bylo víc než komárů.

31.07.2013 Casper, Cohen, Colombo, César, Catherine, Claudia a Cookie slaví dnes 1. narozeniny

Hodně zdraví, štěstí, lásky, radosti a prima zážitků přejeme všem Vanilky štěňátkům z vrhu C.

21.7.2013 Mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi aneb výlet na jinou planetu

S Cathy a Claudií a její paničkou jsme se vypravily do Mladé Boleslavi na MVP. Počasí bylo parné a tak jsme byly všechny vděčné za slunečník, který vzala panička Claudinky a Cathy se chladila namočeným šátkem. Pan rozhodčí bral posuzování "hopem" a tak než jsme se stačily rozkoukat, už jsme měly ocenění VD - velmi dobrá a šup, šup ven z kruhu. Cathy i Claudia se předvedly pěkně i v pohybu. Posudky jsou totožné: správný formát, pěkná hlava, korektní skus, korektní úhlení, postoj i pohyb. (neuvěřitelné, jak to pan rozhodčí za těch pár vteřin zvládl posoudit). Viděly jsme také velmi vtipného, načančaného pudla a jeho nervózní paničku, pudlík s Cathy se chtěli seznámit a tak k sobě čuchli čumáčkama, ale jeho panička to nemohla ustát...chudák pes (jestli se to okuličkované stvoření se smutnýma očima dá ještě nazvat psem). Také jsme viděly zajímavou pojízdnou šesti bednu, nahoře "v patře" byl zlatý baldachýn a na něm seděl pekinéz, v ostatních patrech a příhrádkách bylo "nezbytné" příslušenství na údržbu a péči....je k neuvěření, co lidé dokáží "vytvořit" z jednoho živočišného druhu, kterému se říká pes. Po této nelaciné rychloexkurzi na jinou planetu jsme se rozhodli, že toto léto už na výstavu nepojedeme a raději ho strávíme někde v klidu u vody. Za fotku Cathy ve výstavním postoji děkuji M. Václavové.

8.7. - 19.7. Letní kurzy s dětmi

Všechny naše holky si užívaly milou přítomnost dětí na letních kurzech AJ, keramiky a jízdy na koních. Vanilka doma v chládku na zahradě zatímco děti tvořily keramiku a Cathy s Anginkou i na procházkách s dětmi a u koní.

16.6.2013 Svod mladých v Praze - vrh C / Assessment of young dogs in Prague - litter C

Svodu mladých se zúčastnili (zleva na fotce) César, Cohen, Colombo, Catherine, Claudia a Cookie. Sourozenci se opět poznali a největší radost měli, když se mohli společně prohánět po louce. Moc děkuji jejich majitelům za účast a předvedení a přeji hodně výstavních a výcvikových úspěchů.

Puppies from litter C attended the assessment of young dogs in Prague. In the photo from the left Cesar, Cohen, Colombo, Catherine, Claudia and Cookie. I am grateful to their owners for participation and I wish each of them a lot of success in training and shows.

10.6.2013 Gratulace pro Caspera a jeho páníčky do Irska /Congratulations to Casper and his owners!

Casper se zúčastnil výročního setkání hovawartů v Irsku a získal se svým páníčkem 1. místo - Best Junior Dog - Moc gratulujeme!

Casper attended the annual meeting of Hovawart Club in Ireland and won his first trophy - the Best Junior Dog - Congratulations!

18.5.2013 Speciální výstava hovawartů v Táboře

Speciální výstavy HWK jsme se zúčastnili s Catherine z Nerudovky a její maminkou Vanilkou GP. Cathy ve třídě mladých obsazené 18ti fenami získala ohodnocení výborná se skvělým posudkem od německé rozhodčí paní Resemarie Neuwardt:

9 měsíců stará mohutná harmonická černoznakatá fena, velmi dobrá hlava, kompletní nůžkový skus, vpravo nahoře zdvojená P1, výborný pigment, hruď a záď výborná, lokte volné, zadní končetiny korektní, dobré nesení ocasu, kompletní středně plavé znaky, velmi dobrá délka srsti, přátelská, vyrovnaná povaha.

Vanilka ve třídě veteránek v celkovém počtu 7 fen získala rovněž ocenění výborná a umístíla se na 4. místě. Posudek od německé  rozhodčí paní Margit Bothur je následující:

8 letá plavá fena, středního typu, mohutná kostra, typická hlava, hraničně středně hnědé oko, kompletní nůžkový skus, nohy dobře stavěné a úhledné, hřbet je rovný, ocas hraniční délky, pohyb je vynikající, srst velmi pěkná plavá, vynikající struktura, krásná délka, přátelská, sebejistá.

Navíc Vanilka spolu s dalšími odchovanci z Gasko Prim získala 2. místo v chovatelské skupině.

Děkuji celé rodině Míchalů za podporu při výstavě a všem zúčastněným za perfektní přátelskou atmosféru.

Fotky z výstavy: Speciálni_výstava_HWK  Tábor_2013

14.05.2013 Vrh B dnes slaví 2. narozeniny

Balboa, Bono, Bodie, Beatle, Berenika, Berry a Bella dnes slaví 2. narozeniny. Ať jste zdraví a veselí a děláte svým páníčkům a paničkám samou radost.

05.05. 2013 MVP Praha

Catherine čerstvě dovršila 9. měsíců a tak jsme ji přihlásili na Mezinárodní výstavu psů v Praze, kde nastoupila k posouzení ve třídě mladých, která byla hojně obsazená - 14 mladých fenek. Cathy trpělivě čekala na posouzení, trochu si chtěla hrát s ostatními fenkami, která však již byly hovawartí slečny o pět až osm měsíců starší a tak to braly s nadhledem a vážněji než naše rozverná Káťa. Zuby předvedla jako profík, ale při prohmatávání ocasu trochu znejistěla (trochu je to moje chyba, protože jsem jí ho nedávno omylem přiskřípla v autě), ale i to ustála v pořádku a předvedla pěkný pohyb při posuzování i v běhu s ostatními v kruhu. Posudek od  pana rozhodčího Langheim Gisberta je moc pěkný, škoda, že nerozdával víc výborných, protože Cathy se na svůj útlý věk a v takto velké konkurenci předvedla velmi pěkně. Milou společnost nám dělala moje maminka (ta co vypadá jako moje starší sestra), která se s námi jela na výstavu podívat a které děkuji za fotky. mezinárodní výstava_Praha

Posudek naší Cathy od pana rozhodčího Gisberta: 9ti měsíční kompaktní fena, velmi pěkné znaky a struktura srsti, typická hlava, korektní ucho, tmavé oko, nůžkový skus, rovný hřbet, dobře nesený huňatý ocas, ještě zúžený pohyb, ještě trochu nejistá v povaze.

Obrovská gratulace patří Bonovi z Nerudovky a jeho majiteli Zděnku Kolbekovi, kteří vyběhali v mezitřídě V1, CAC a v konkurenci nejlepších psů res. CACIB.

27.4.2013 Vanilka oslavila 8. narozeniny

Vanilka oslavila své osmé narozeniny. Jako dárek jsme jí vzali na hrad Rýzmberk u Kdyně, kde se konal hudební festival. Bylo to moc prima odpoledne. Večer dostala dort s osmi párkosvíčkami a popřáli jsme hodně štěstí a zdraví. Vanilko, ať si pořád tak vitální a veselá jako doposud.

20.4.2013 Setkání štěňat z vrhu C /Meeting of the puppies from litter C

Na plánované setkání dorazilo 6 ze 7 štěňat z vrhu C (Casper to má z Irska poněkud z ruky). Se svými páníčky přijeli (dle pořadí na fotce) Claudia, Colombo, César, Cathy, Cookie (Leila) a Cohen. Vyzkoušeli jsme si svod nanečisto, předvedení v pohybu, "skoro" výstavní postoj, kontrolu zubů a měření. Všichni to zvládli na jedničku. Po nácviku svodu jsme šli na procházku na Radyni a naši dorostenci si užili "lítání" v lese. Byly to pro mne šťastné chvíle vidět opět celou smečku pohromadě a jak si spolu hrají. Bylo vidět, že všichni jsou správně socializovaní, přátelští a hraví a jejích páníčci se jim věnují s láskou. Moc děkuji všem majitelům, že zůstávají v kontaktu, někteří vážili cestu přes celou republiku a ze zahraničí. Těším se na setkání na svodu mladých v Praze.

Claudia, Colombo, César, Cathy, Cookie (Leila) and Cohen arrived today for the meeting of litter C. We trained for the assessment of youth that will take place in Prague in June. I was very happy to see the "teenage puppies" all playing and getting on well together. I am very grateful that their owners give them a lot of love and care. Thank you!

Fotky/Photos setkani_stenat_odchov_C

6.4.-8.4.2013 Výcvikový víkend na Celnici

V příjemné společnosti přátel a jejich psů jsme s Kryštofem, Angie a Cathy a Bellou a její rodinou strávili výcvikový víkend na Celnici u Nových Hradů. Pod vedením Jirky Matějky a Honzy Otýse jsme cvičili poslušnost, obrany a hlídání. Děti mají největší zážitek ze zadržení pachatele v baru. Fotky z víkendu: celnice

3.4.2013 Velikonoční pozdrav od Cookie - Leily

Děkujeme páníčkům Cookie z Nerudovky, teď už hovawartí slečny Leily za milý pozdrav a fotky z jejich společné velikonoční dovolené.

31.3.2013 Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích

Na nedělní mezinárodní výstavě jsme měli 3 odchovance z vrhu B v mezitřídě.

Balboa (Rocky) získal výbornou a 4. místo. Bono výbornou bez pořadí a Bella v mezitřídě fen získala výbornou na druhém místě a titul res. CAC. Gratulujeme a děkujeme jejich páníčkům za účast a perfektní předvedení, jak v pohybu, tak ve výstavním postoji. Mrzí mne, že paní rozhodčí Gabriela Ridarčíková tentokrát nepřisuzovala předvedení v pohybu a samostatnému výstavnímu postoji velkou váhu. Posudky Belly a Balboi jsou téměř totožné, samá superlativa: pěkný pohyb, správné úhlení, korektní horní linie, krásná hlava. Na fotkách: Bella z Nerudovky a její panička Silvie Michalová a Balboa z Nerudovky při posouzení. (v pozadí Lancelot GP s paničkou - žlutý svetr, který vyhrál mezitřídu a i BOB)

25.3.2013 Pozdrav od Akely z Nerudovky

Další milý pozdrav přišel od majitelů Akely. Děkujeme majitelům za zprávy a pozdravy.

4.3.2013 Pozdrav od Arthura z Nerudovky

Děkujeme majitelům Artíka za pozdrav a fotky Vanilky 3. letého syna. Teda teď když to vidím, Arthur, Balboa, César...ta Vanilka se v nich opravdu nezapře.

24.2.2013 Berry z Nerudovky DKK 0/0

Další z odchovanců vrhu B (Charlie ŠV a Vanilka GP) - Berry z Nerudovky má výsledek DKK 0/0. Gratulujeme! Děkujeme majitelům Berrynky za podstoupení vyšetření, které je nezbytné k úspěšnému uchovnění. Z vrhu B podstoupilo vyšetření DKK 6 ze 7 a všichni s výsledkem A 0/0!

20.2.2013 Vanilka hárá a přesvědčuje....

Vanilka hárá, zpívá a přesvědčuje nás, ale štěňátka už letos mít nebude. I přestože je stále ve skvělé formě, je vitální a neúnavná v aportování frisbeeka, letos už nás opravdu nepřemluví. Na jaře jí bude 8 let (ale vůbec na to nevypadá) a vzhledem k tomu, že už přivedla na svět 21 potomků, zdá se nám to až dost na jednu, i když neobvykle aktivní fenku. Děkujeme všem zájemcům, kteří se na nás obracejí. Velmi si Vašeho zájmu vážíme. Na druhou stranu hledíme do budoucnosti a chceme dát šanci i Vanilky potomkům a vzhledem k tomu, že majitelé odchovanců z vrhu B jsou "akční", jak výstavně tak i pracovně, věříme, že se v budoucnosti dočkáme jejich odchovů ve kterých bude "kolovat" krev Vanilky a Charlieho.

9.2.2013 vrh A oslavil 3. narozeniny /Happy birthday to our boys from the litter A

Kluci z vrhu A - Avalon, Akela, Attila, Arthur, Allan a Avatar oslavili své třetí narozeniny. Kluci, teď už jsou z vás dospělí hovawarti, tak doufám, že se podle toho chováte a děláte páníčkům jen samou radost. Hodně štěstí a zdraví přeje lidská máma Eva a psí máma Vanilka.

4.2.2013 Beatle V1, CAC v mezitřídě na DUO CACIB v Brně

O víkendu se náš odchovanec Beatle z Nerudovky (otec: Charlie ŠV, matka: Vanilka GP) zúčastnil své první výstavy. V sobotu obdržel od rozhodčího T. Eerola pěkný posudek s výslednou známkou VD2. V neděli od rozhodčí Thevenon Benoit získal V1, CAC. Beatla předvedla oba dny A. Brázdová. Gratulujeme majitelům Beatla k prvnímu úspěchu!

15.1.2013 Rocky a Cathy se seznamují

Tak jsme si vyzkoušeli, že do našeho domu se vejdou i čtyři hovawarti na víkend (tři fenky a jeden halama), Rocky se seznámil se svou mladší sestrou Cathy, která se po chvíli otrkala a pěkně na něj dorážela. Vanilka i Angie už znají dobře jeho hry "a la Charlie", Cathy byla nejprve překvapená (přece jen je mezi nimi rozdíl skoro 20kg), protože takového "obra" ještě nepotkala. Byla jsem moc ráda, že se všichni mají navzájem rádi a i společná procházka byla fajn.

6.1.2013 Cathy na první výstavě - VN1/ Cathy´s first show - VP1

Měla jsem opět možnost poznat výstavu z druhé strany. Jela jsem jako vedoucí kruhu na Národní Hanáckou výstavu psů do Brna. Kruh V13 posuzovala paní rozhodčí MVDr. Gabriela Ridarčíková, jako zapisovatelku jsme měli slečnu Anetu Zahradníčkovou a ještě jednu paní jako posilu, jelikož jsme měli nahlášeno 91 psů pěti plemen (dobrman, hovawart, rotvajler, tornjak, trpasličí pinč). Naše Catherine z Nerudovky si s páníčkem vyzkoušela jak to na výstavě probíhá a nastoupila do třídy štěňat. V kruhu i mimo něj se chovala přímo vzorně a několik lidí manžela oslovilo, co je to za vzorného a milého psa. Paní rozhodčí se Cathy také moc líbila a nešetřila superlativy (5 měsíční fenka výborných proporcí, pěkně formovaná hlava, korektní horní linie, výborná hloubka hrudníku, správně zaúhlená, velmi pěkný pohyb) po zadání VN1 - velmi nadějná 1, jsem si oddychla a paní rozhodčí se zeptala - ona se Vám nelíbí? Já jsem řekla, že líbí a že jsem za posudek ráda, že je to naše fenka. Musím pochválit disciplinovanost všech zúčastněných hovawartů a jejich majitelů, vzorně nastupovali do kruhu a byli na výstavu dobře připraveni. V porovnání s ostatními plemeny bylo posuzování hovawartů potěšením. Kdo zůstal na výstavě déle, jistě ví, jak se v kruhu chovali někteří rotvajleři. Také jsme byli moc rádi, že se na nás na výstavu přijeli podívat Křižákovi s Cookie (Leilou), to bylo panečku radostné shledání dvou sestřiček! Děkujeme za milou společnost a výborné palačinky.

Posudek naší Cathy: posudek Cathy Brno.pdf (144,8 kB)

Ocenění VN1: VN1 Cathy Brno.pdf (81,7 kB)

30.12.2012 Vánoce v Nerudovce /Christmas time

Během vánoc jsme si užívali procházek ve sněhu i ve vodě, všichni (Vanilka, Angie, Cathy i Rocky) byli hodní, takže jim Ježíšek přinesl dárky.

During the Christmas we enjoyed walks in the snow and water, all our dogs were very good so they found some presents under the Christmas tree.

Fotky z procházek/Photos from our walks: prosinec_2012/december

27.11.2012 Gratulujeme Bonovi a jeho páníčkovi k další zkoušce - BH.

Více info u Bona na stránkách:  bonoznerudovky

26.11.2012 Casper - velký cestovatel / Casper - the big traveler

Naše plánovaná cesta do Anglie se povedla, Casper se shledal se svým novým paníčkem Stephenem a svojí novou parťačkou Ruby. Také jsme měli možnosti vidět štěně po česko-britském spojení Flag PH po Darciusovi GP a Hetty PH, ve kterém jsem fungovala jako "dohazovač". Na fotce Stephen s Casperem a já s Ruby. Další fotky: Casper_-_cesta_do_Anglie

Naše "mise" by nebyla možná bez pomoci našich přátel, kteří ochotně hlídali naše holky. Děkujeme paní L.Kantnerové a Charliemu za hlídání Angie, Silvě Michalové a Belle za hlídání Cathy a mé rodině za venčení a krmení Vanilky. Shledání bylo radostné.

14.11.2012 Beatle a Berenika - DKK 0/0 / Beatle and Berenika - HD 0/0

Další naši odchovanci z vrhu B - Beatle a Berenika mají hotové vyšetření na DKK s výsledky 0/0. Celkem ze 7 štěňat zatím podstoupilo vyšetření 5: Bono, Balboa, Bella, Beatle a Berenika a všichni s výsledkem 0/0. Děkuji tímto jejich majitelům za splnění slibu - účast na svodu a vyšetření na DKK. Přeji hodně úspěchů na poli výstavním i pracovním.

11.11.2012 Návštěva u Cohena a Colomba

Včera jsme navštívili Cohena a dnes Colomba, předali jsme průkazy původu a pomazlili se. Oběma klukům se daří skvěle a prospívají, také už oba navštěvují cvičák. Colombo nám z počátku nerozuměl česky, ale po chvilce si hlavně díky Vanilce vzpomněl, to bylo radosti. César i Claudinka byli ráno na cvičáku u nás, takže již také mají průkazy původu doma.

We visited Cohen and Colombo at home and brought the pedigree to their owners. Both boys are doing well. They attend puppy schools near their homes. César and Claudia attend my puppy school so they received the pedigree this morning.

Fotky z návštěv/Photos from the visits: navsteva_u_Cohena_a_Colomba

4.11.2012 První cvičák /The first training in the dog center

Cathy a Claudinka se sešly poprvé u mne na výcviku na cvičáku a moc se jim tam líbilo. Vanilka si také užívala pozornost velké smečky a s radostí a trpělivostí všem předváděla všechny cviky, přivolání, chůzi u nohy, aport, sedni, lehni, vstaň, štěkej, přechod přes lávku. A třiměsíční slečny se nenechaly zahanbit a ukázaly, že jsou šikovné po mamince.

31.10.2012 Happy Halloween from Casper! The litter C is three months today!

Takové malé narozeniny - 3 měsíce, znamená to, že štěňátka z vrhu C už můžou mezi ostatní pejsky na cvičák pokud mají naočkovanou vzteklinu. Casper to oslavil po svém! Nezkazí žádnou legraci a dýně hokaido se mu moc líbila.

29.10.2012 Bono z Nerudovky složil zkoušku ZZO.

Další dobrá zpráva dorazila od páníčků Bona z Nerudovky - složili úspěšně zkoušku ZZO. Gratulujeme, přejeme hodně dalších úspěchů a brzké zotavení bolavé tlapky. bonoznerudovky

28.10.2012 Casper trénuje /Casper at the training

S Cathy a Casperem již začínáme pomaličku polehoučku cvičit, oba to moc baví a tak aby i budoucí majitelé Caspera viděli jeho pokroky natočili jsme krátké video.

Cathy and Casper started their trainnings, slowly, gently, but they both seem to enjoy it a lot. We wanted to show to the future owners of Casper how clever he is - we made a short video from the training.

Casper at the training

26.10.2012 Casper a Cathy poslední očkování /Casper and Cathy the final vaccination

Dnes byli Casper a Cathy na posledním očkování. Jsou to už pěkní cvalíci. Cathy váží 13,5kg a Casper 15kg. Při očkování ani nepípli a zajímali je hlavně piškoty v rukou Kryštůfka a všechno možné v ordinaci MVDr. Herynka.

Casper and Cathy went to the last vaccination today. The actual weight of Cathy is 13.5kg and Casper weighs 15kg. They were both very brave and hardly noticed the vaccination as they were interested in all different things in the surgery and mainly in the dog bisquits in my son´s hands.

Děkujeme majitelům Cohena, Colomba, Claudie, Cookie a Césara za zprávy a fotky, které postupně přidáváme do složek ve fotogalerii.

25.10.2012 Bella z Nerudovky DKK 0/0. / Bella HD 0/0

I Bella má "nulky", takže může také skákat o sto šest, což jí moc baví. Každou neděli chodí na cvičák a moc jim to s paničkou jde.

24.10.2012 Balboa z Nerudovky - DKK 0/0, Bono z Nerudovky - DKK 0/0 a titul Junior šampion. Balboa HD 0/0, Bono HD 0/0 and he received the title of Junior Champion of CR.

Dnes jsme dostali oficiální výsledky vyšetření - náš Rocky Bambula - Balboa z Nerudovky má DKK 0/0 takže může vesele skákat přes překážky. Balboa z Nerudovky DKK.pdf (139,4 kB) 

Odchovanec z vrhu B - Bono z Nerudovky má rovněž DKK 0/0 a navíc mu byl přidělen titul Junior šampion ČR. Gratulujeme! bonoznerudovky

14.10.2012 Krásné babí léto /Beautiful indian summer

Užíváme si s Cathy a Casperem na procházkách kolem řeky, trénujeme, hrajeme si a socializujeme. Počasí nám přeje.

We are really enjoying the autumn walks along the river with Casper and Cathy where we play, train and socialize. The weather is very nice.

Fotky/Photos: 10.tyden_10th_week

7.10.2012 Casper a Cathy - začínáme s výcvikem / Casper and Cathy - the first walks and tranining

Casper a Cathy se učí chodit na vodítku na prověšeném, ale i u nohy. Zvládají krásně přivolání s předsednutím. Zajímá je vše kolem a jsou pořád veselí. V pátek jsme byli na druhém očkování, zvládli očkování i cestu se starším bratrem Rockym. Rockyho a Bella byli na RTG vyšetření DKK. Teď musíme počkat na posouzení od MVDr. Ekra v Hradci Králové.

Casper and Cathy are walking on the leash and by the leg. They both understand perfectly the command "come here" with "sit". They love exploring new things on the walks and they are always cheerful. We went to the second vaccination on Friday - they managed very well the vaccination and the journey with their older brother Rocky in the car. Bella and Rocky (Balboa) from litter B were examined at X-ray for HD. We will see the result in about one month as it has to be evaluated by the approved club vet MVDr. Ekr in Hradec Kralove.

Fotky z deváteho týdne a pár fotek ze cvičáku/ Photos from the 9th week and a few snaps from the training centre:

9.tyden_9th_week

3.10.2012 Naše štěňátka jsou v nových domovech spokojená/ Our puppies are happy with their new families

Pozitivní zprávy chodí ze všech domovů našich štěňátek. Jsme rádi, že jsme kluky i holky řádně vychovali, teď už je řada na jejich páníčcích. Casper čeká na cestu do Irska a tak jsme začali s výcvikem a vycházkami. Cathy na kterou mluvím převážně česky rozumí i povelům v angličtině. Aktuální váha Casper: 10,5kg a výška v kohoutku: 37cm, Cathy váží 9,5kg a má 36cm v kohoutku.

Our puppies are happy at their new homes. We are proud of them. I hope we gave them the right "education" for the beginning and now the new owners will continue with the correct bringing up. Casper is waiting for his journey to Ireland so we started with the training and walks. Our Cathy understands the Czech and English commands, so she will be bilingual. Actual weight of Casper is 10,5kg and height 37cm, Cathy weighs 9,5kg and is 36cm high.

28.9.2012 Cohen a César odjeli do nových domovů

Dnes vyrazili do nových domovů Cohen a Césárek. Kluci naši šikovní, ať se vám i vašim páníčkům daří a děláte jim jen samou radost. Děkujeme za milé zprávy o prvním dnu v novém prostředí. Cesar

Fotky z osmého týdne/ Photos from the 8th week: 8._tyden_8th_week

26.9.2012 Colombo se vydal do světa /Colombo has gone to his new home

Colombo has gone to his new home. He will live in the country of hovawart origin in Germany. His owners are very happy and sent us a message - he is fine and he is "exploring" his new home. Thank you for the photos:  Colombo

Dnes se vypravil do nového domova náš Colombo. Bude bydlet v zemi původu plemene hovawart v Německu. Jeho páníčci jsou z něj nadšení a již psali, že Colombo si rychle zvykl na nové prostředí. Děkujeme za fotky.    

Claudinka si také rychle zvykla na nové prostředí.

Sice v kotci se jí ještě moc nelíbí, protože nejraději pomáhá paničce vařit v kuchyni - chytrá holka. Děkujeme páníčkovi Pepovi za fotky:  Claudie

24.9.2012  Cookie se v Brně rychle zabydlela.

Děkujeme majitelům za fotky a "raporty", jsme moc rádi, že jim to klape. Cookie_-_fotky_z_noveho_domova

23.9.2012 Vanilka už zase "lítá" za frisbeekem.

Dopoledne jsem strávila s Angie na cvičáku a Vanilka si odpoledne užila běhání za frisbeekem, v 7,5 letech je opravdu úžasná její energie a dravost. ( A to mi kdysi kamarádka říkala, ona se zklidní po prvním hárání, ne tak po prvním vrhu..., kdepak Vanilka - to je energie zbalená na cesty.) Po vyběhání nám zapózovala, sice s jazykem "na vestě" ale i tak vypadá sedm a půl týdne po porodu skvěle. Fotil Kryštůfek:  Vanilka_a_frisbee

22.9.2012 Claudinka a Cookie odjely do nových domovů / Claudia and Cookie have gone to their new homes.

Naše holky jsou již se svými páníčky. Claudinka bude bydlet od nás co by kamenem dohodil, takže se budeme vídat často. Cookie odjela do Brna do prima rodiny, ve které jí čeká jistě spoustu zážitků a cestování. Holky naše ušaté, ať se vám daří, rostete do krásy a děláte páníčkům jen samou radost. Fotky štěňátek ze 7. týdne / Photos from the 7th week: 7.tyden/7th_week

13.9. 2012 Kontrola vrhu

dnes k nám přijela paní poradkyně chovu Lidmila Černá, která štěňátka řádně zkontrolovala, zvážila, překontrolovala čipy, dále hodnotila barvu srsti, pigmentaci, barvu očí, nůžkový skus, ocásek, tlapky, pupíky a klukům varlátka. Malou kýlku má jen Cookie, což se dalo s její žravostí a lezeckými schopnostmi předpokládat. Všechna štěňátka mají nůžkový skus, korektní ocásek a byla ohodnocena jako hravá, mazlivá, u černoznakatých krásně vyjádřené znaky, kontaktní, nebojácná. Kondice matky výborná. Všichni kluci i holky byli doporučeni k zápisu na průkaz původu. Průměrná váha kluků k dnešnímu dni je 4,9kg a holek 5,0kg! (Cookie 5,8). Štěnátka budou připravena k odběru od 19.9.2012. Mezi vážením a nošením jsem stihla jen pár rychlosnímků: vrh_C_z_Nerudovky_-_kontrola_vrhu

V CHS z Budské samoty a v CHS Šlovický vrch očekávájí  v říjnu narození štěnátek.

Kontakt: www.zbudskesamoty.cz     slovickyvrch.unas.cz

11.9.2012 V rodné stanici naší Vanilky - CHS Gasko Prim je volný plavý pejsek Michelangelo

Kontakt: www.hovawart.gaskoprim.com

1.9.2012 Napsali o nás v QAPu

www.qap.cz/radce/object/proc-cvicit-pejska-a-co-by-mel-umet

Originál článku zde: článek do qapu.pdf (389,3 kB)

26.8.2012 Interdog Bohemia - Mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi /International dog show in Mlada Boleslav

Dnes jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy a to v obsazení:

Rocky - Balboa z Nerudovka - mezitřída - V1, CAC (na snímku si vzájemně gratulujeme)

Angie - Narnie Gorgeous z Budské samoty - třída otevřená - výborná

Děkuji za reprezentaci a pěkné předvedení našim odchovancům z vrhu B a jejich páníčkům:

Bella z Nerudovky - mezitřída feny - VD4

Bono z Nerudovky - mezitřída psi - V2, res.CAC

Na poslední chvíli došlo ke změně rozhodčího, namísto pana V. Adlta, na kterého jsem jela zejména kvůli Angie, posuzoval pan rozhodčí L. Jančík. Rockyho posudek: pes s velmi pěknou hlavou, dobře vyjadřující pohlavní výraz, nůžkový skus a silný chrup, tmavé hnědé oko, dobrý pigment, korektní ucho, silná kostra, dobře modelovaná horní linie, korektní ocas, středně hluboký hrudník, výborné úhlení vpředu i vzadu, srst standartní, pes je temperamentní.

Angienka byla v běhu o "bednu" hodně unavená ze sluníčka, černá barva hraje svoji roli, ale dostala velmi pěkný posudek: tříletá fena, dobře modelovaná hlava fenního výrazu, oko tmavé, ucho standartní, nůžkový skus, plnochrupá, korektní horní linie, korektní ocas, hrudník mohutný, vpředu výborný pohyb, standartní srst, vzadu lehce sbíhá v patách (to už to "šněrovala" jak se dá) . 

Za fotky děkuji Kamilovi Michalovi - páničkovi Belly: MVP_Interdog_Bohemia_v_Mlade_Boleslavi

Třetí týden štěňátek/ The third week of our pups

Další parta prima dětí, kteří byly u nás na kurzech AJ a keramiky a jezdily na koni a také se mazlily s našimi štěňátky, s Vanilkou a s Angie.

Druhý týden štěňátek /The second week of our puppies

U štěňátek se rozvíjí zrak, sluch i čich a už si pěkně hrají spolu, s Vanilkou i s dětmi.

The pups abilities are developing very fast, they can see, hear and smell, they play with each other, with their mum and with the children.

6.8.-10.8. První socializační týden štěňátek

Děti z kurzů AJ si zpestřovaly svůj týdenní program hlazením štěňátek. Na obě strany to bylo moc užitečné. Děkujeme.

štěnátka vrh C/7._-_10.den

Ale ani teta Angie se nenudila a vyrážela se mnou a s dětmi na výpravy po okolí, všechny děti si zkusily, že vodit velkého, ale vycvičeného psa na vodítku je hračka a do kopce jsme nasadili postroj a Angie pomáhala menším dětem jako "výtah".

31.7. 2012 VANILKA PŘIVEDLA NA SVĚT 7 KRÁSNÝCH ŠTĚŇÁTEK /Vanilka has just delivered 7 beautiful puppies.  Více info v sekci štěňátka/puppies/for more info.

22.7.2012 Společný výlet ZKO Starý Plzenec

Děkujeme Míše za milé pozvání do Brd. Sešlo se nás 9 lidí + 12 psů. Krásná procházka s milými lidmi v úžasné, čisté přírodě. Fotky: Cvicak_na_vylete

17.07. 2012 Jelikož se nás majitelé a budoucí majitelé hovawartů často ptají na rozměry boudy a kotce, v souboru níže je vyobrazení s rozměry.

bouda.pdf (106,2 kB)

16.07.2012 Druhé očkování Herpes, Vanilka odpočívá a zakulacuje se

Vanilka dostala druhou dávku očkovací látky proti Herpes viru, přidávám odkaz na článek od poradkyně chovu paní Susanne Müller, který přeložila paní Michaela Weidnerová, kde je toto onemocnění popsáno, bohužel mnoho chovatelů herpes podceňuje a feny nedávají naočkovat Herpes-virus-u-psu

Také jsme Vanilce o víkendu vybavili pokojíček porodní bednou. Vanilka do ní hopla, ale zdála se jí nějak menší, ale přece nebudeme říkat "dámě", že bedna se od minulého roku opravdu nezmenšila, ale že jen ona je trochu kulatější.... Vždyť jí to moc sluší a štěňátka se v bříšku už pěkně "hemží".

Zatímco Vanilka odpočívá a  chodí jen na kratší procházky, Angienka si užívá dlouhých výšlapů a "expedic". Byla s námi i v letním kině na Rolling Stones (shodli jsme se na tom, že ona a Mick Jagger mají hodně společného). Její největší letní zábavou je skákání na balíky slámy a samozřejmě "kachnění" v řece.

01.07.2012 Národní výstava psů Klatovy 2012

Dnešní národní výstavy psů v Klatovech se zůčastnili tři odchovanci z vrhu B. Balboa a Bono z Nerudovky ve třídě mladých psů vyběhali ocenění výborná. Balboa (Rocky) získal Výbornou 2.místo a jeho bráška Bono Výbornou 3.místo. To první místo nám uteklo o fousek - musíme dle pana rozhodčího ing. Leoše Jančíka doladit běhání - Rocky je až moc veselý, ale mně se to k němu hodí a tenhle projev se mi u mladého psa líbí. Lepší zvesela než jako na pořážku, že? Bella z Nerudovky - byla také moc šikovná a vyběhala ve třídě mladých fen výbornou a druhé místo. I zde je z pohledu pana rozhodčího nutné zlepšit projev a předvedení, tady je to naopak zas málo veselé. No "pes" aby se v tom vyznal. Ale budeme běh pilně trénovat.

Moc všem gratulujeme ke krásným výsledkům, děkujeme za perfektní reprezentaci naší chovatelské stanice a těšíme se na další shledání na výstavě.

Videa: Rocky (Balboa z Nerudovky a Eva Míchalová) Rocky v Klatovech 2012

Bella z Nerudovky a Silvie Michalová Bella v Klatovech 2012

25.06.2012 Dnešní sonografické vyšetření potvrdilo Vanilky březost

Dnešní sonografické vyšetření potvrdilo, že Vanilka je v očekávání štěňátek. Sice se tváří "těhotná" již od večera po nakrytí, kdo jí zná tak si ji dokáže dobře představit s důležitým výrazem gravidní feny, která musí hlavně odpočívat, hodně jíst a být drbána na bříšku. Je však stále aktivní a Angienku po louce prožene s velkou radostí. A míček ji také v klidu nenechá.  Na vyšetření jsme napočítali asi 6 kuliček. Očekáváme štěňátka všech tří barev (černá se znaky, plavá a černá) - viz.foto níže a  standard_cmku.pdf (138,4 kB). Zájemci nás mohou kontaktovat na tel. 606630052 nebo e-mailem evamichalova@seznam.cz Další informace budeme postupně doplňovat do sekce: štěňátka/puppies/

Také pro zajímavost přidávám kalendář s vývojem štěňátek, který nejvíc zajímá našeho syna a který už se těší až bude asistovat u porodu.

kalendář s vývojem štěňátek ve Vanilky bříšku

24.06.2012 Bono na Intercanis v Brně získal další titul CAJC.

Na dnešní mezinárodní výstavě psů Intercanis v Brně získal Bono z Nerudovky již třetí titul CAJC a splnil tím podmínky pro udělení titulu JUNIORŠAMPION. Moc gratulujeme Bonovi a Kolbekovým a děkujeme za reprezentaci naší CHS.

Bono z Nerudovky achieved his third CAJC to complete the JUNIORCHAMPION. Congratulations!

07.06.2012 Bono z Nerudovky má své webové stránky

Majitelé našeho odchovance z Bona z Nerudovky pro něj vytvořili moc pěknou webovou prezentaci. Budeme jim držet palce aby se plnila dalšími úspěchy: bonoznerudovky.webnode.cz

29.05. 2012 Krytí Vanilka Gasko Prim a Ashon Hali Gali - máme nakryto!

Tak dnes nastal ten pravý den vypravit se za ženichem. Cesta do Prahy proběhla hladce. Vanilka i Ashon projevili vzájemné sympatie a po námluvách proběhlo úspěšné spojení cca 15min. Jestli bylo krytí úspěšné se dozvíme cca za 25dní na sonografickém vyšetření.

28.05. 2012 Angie (Narnie Gorgeous z Budské samoty) oslavila 3. narozeniny

Naše milá Angienka oslavila své třetí narozeniny. I přestože se říká, že ve 3 letech hovawarti dosahují dospělosti, naše Angie je divoška a strašně ráda se mazlí a chová na klíně (jen se mi tam už tak nevejde jako před 3 roky). Nejradši ze všeho se koupe v řece a "lítá" za frisbeekem. Také mi pomáhá s výcvikem štěnátek a dorostenců v ZKO Starý Plzenec.

23.05. 2012 Vanilka - očkování proti Herpes, odčervení, progesteron - příručka pro začínající chovatele

To zní všechno jako cizí slova. Očkování proti Herpes viru je nepovinné, ale tak aby se zajistilo zdraví budoucích štěňátek, je vhodné toto očkování podstoupit. A to před nakrytím a dva týdny před plánovaným porodem. Také je nutné fenku před nakrytím odčervit. Tak očkování i odčervení už má Vanilka za sebou. Metodou pro stanovení vhodného dne ke krytí je odebrání vzorku krve a zaslání do laboratoře na zjištění hladiny progesteronu. Hladina progesteronu pomáhá chovateli určit vhodný den ke krytí. Na progesteron se chystáme zítra...a pak hurá za ženichem.

18.05.2012 Vanilka  - vystavení krycího listu

Vanilka začala letos hárat dříve než jsme počítali, dle propočtů a doposud pravidelného hárání měla začít až koncem července. Minulý týden si však hrála s hárající fenkou mého bratra a tak se nechala "inspirovat". Původně jsme štěňátka neplánovali, nechtěli jsme je mít na zimu.

Po loňské skvělé zkušenosti se štěňátky z vrhu B, která se prakticky od narození pohybovala venku, jsem usoudila, že je nejlepší mít štěňátka na léto...po rodinné poradě jsme se tedy rozhodli, že pokud se to podaří bude letos mít Vanilka naposledy štěňátka - vrh C. Vanilka nás neustále přesvědčuje svým zdravím, hravostí a zájmem pracovat, že je stále v té nejlepší kondici. Foto z dnešního odpoledne.

Jako krycího psa jsme si vybrali krásného černého psa Ashona Hali Gali www.hovawart.cz/databaze/psi/info.php?id=4243  který se mi k Vanilce typově moc líbí.

Krycí list: www.hovawart.cz/databaze/psi/kryci-listy.php

Pokud nám bude příroda nakloněna a krytí se podaří, měli by se štěňátka narodit na konci července. Samozřejmě vše budu zaznamenávat zde na našich stránkách. v případě dotazů ohledně štěňátek nám napiště e-mail nebo volejte po 19hod. na tel.č. 60663052

14.05.2012

VRH B slaví 1. NAROZENINY -  přejeme všem hlavně hodně zdraví, lásky a také úspěchů ať už na poli pracovním či výstavním. (ideálně obojí...) A jejich páníčkům přejeme trpělivost při "dospívání" jejich miláčků.

Děkujeme majitelům Beatla za milé přání a vyřizujeme všem sourozencům pozdrav a přání k narozeninám.

13.5. 2012 SVOD MLADÝCH

Dnešní den byl pro naši chovatelskou stanici velmi významný, na svodu mladých na Knížecím rybníku jsme měli všech sedm odchovanců z vrhu B. (Balboa, Beatle, Bella, Berenika, Berry, Bodie, Bono)

Bylo krásné je vidět téměř po roce zase všechny pohromadě. Všem majitelům velice děkujeme za účast, která pro nás byla z chovatelského hlediska velmi důležitá a přínosná. Celý vrh je velmi vyrovnaný, jak v povaze, tak v exteriéru. Jednotlivé posudky a detaily budu postupně doplňovat do odchovu B. Paní L. Kantnerová (Ince) patří naše poděkování za účast a fotografování svodu naší CHS.

Jen pár snímků od nás: Svod_mladych_2012_vrh_B

Fotky od L. Kantnerové:   svod_vrh_B

Videa, za který patří poděkování slečně Tereze Kolbekové - paničce od Bona:

Bono z Nerudovky

Bodie z Nerudovky

Berry z Nerudovky

Bella z Nerudovky

Beatle z Nerudovky

Balboa z Nerudovky

Berenika z Nerudovky

všichni pohromadě

12.5. 2012 KLUBOVÁ VÝSTAVA HOVAWART KLUBU ČR

Na klubové výstavě na Knížecím rybníku u Tábora jsme měli tři zástupce ve třídě mladých z vrhu B.

Balboa (Rocky) získal ocenění výborná, Bella také výbornou a Bono získal rovněž výbornou, postoupil do finálové čtyřky a ve finále vyběhal se svým páníčkem titul CAJC - 1. místo. Gratulujeme a děkujeme všem majitelům za velmi pěkné předvedení a reprezentaci chovatelské stanice. Fotky: Klubova_vystava_Knizeci_rybnik_2012

Fotky od L. Kantnerové: Klubova_vystava_Hovawartu_2012-_Knizeci_Rybnik

Naše skvělá, milá Angie (Narnie Gorgeous z Budské samoty) opět nezklamala a ve velmi silné konkurenci 38 fen ve třídě otevřené získala výbornou, z 23 výborných se dostala do finálové čtyřky a ve finále vyběhala 2. místo a titul res. CAC. Rakouská rozhodčí Elizabeth Kapsch nešetřila superlativy: 3 letá, silna černá fena, krásná hlava, korektní uši, tmavě hnědé oči, krásná temně černá srst, korektní délky a struktury. Pěkné úhlení v postoji. Krásná rovná zádová linie. Velice krásný plynulý pohyb. Kompletní nůžkový skus. Ocas v pořádku. Velice přátelská otevřená povaha.Posudek Angie klubová výstava.pdf (243,2 kB)

Videa od slečny Terezy Kolbekové:

Bono z Nerudovky - finále třídy mladých, 1.místo, CAJC

Narnie Gorgeous z Budské samoty - finále třídy otevřené - 1.část

Narnie Gorgeous z Budské samoty - finále, 2. místo, res. CAC

Akela z Nerudovky

Děkujeme majitelům Akely za fotky. Dvouletému Akelovi to na nich moc sluší!

27.4.2012 Vanilka oslavila 7. narozeniny

Naše stále vitální, hravá a veselá Vanilka oslavila již své 7. narozeniny. Dortík zmizel během chvilky. I přestože je již zasloužilá matka nejradši se honí za frisbeekem, stopuje a plave. Vanilko, přejeme tě hodně zdraví a dobré nálady do dalších let.

 

14.4.2012 zkoušky ZOP a ZPU1

Dnes Angie (Narnie Gorgeous z Budské samoty) složila další zkoušku - ZPU1Berry z Nerudovky, dcera Vanilky a Charlieho složila zkoušku ZOP. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů. Celkem se zkoušek zúčastnilo 12 psů (10 ZOP a 2 ZPU1) a všichni zkoušky složili. Počasí i přes nepříznivou předpověd vydařilo. Děkuji všem za pomoc při organizaci zkoušek. Pozusoval pan rozhodčí Stanislav Uriánek. Fotky pořizoval vždy někdo, kdo zrovna necvičil, takže díky všem!

Fotky ze zkoušek: zkousky_ZOP_a_ZPU1_14.4.2012

7.4.2012 PROCHÁZKA V KOZELSKÉM POLESÍ  

I přes nepřízeň počasí jsme se sešli ve složení: Balboa, Bella, Bono, Berry, Berenika + páníčci a rodiny, paní Libuše Kantnerová od taťky Charlieho a host Nexi s paničkou Janou Peclovou. Vyrazili jsme směr Kozelské polesí, původní plán "dobít" hrad Lopatu nám zhatily lesní práce, jelikož po modré se tam dojít nedalo, bahno až po kotníky... změna trasy po suchu, cestou jsme trénovali na svod a výstavy. Výstavní postoj, zuby, běh u nohy, někteří ještě "doháněli" chůzi na vodítku a druzí předváděli poslušnost na zkoušky (Bono, Berrynka). Lesní cesta na Kozel probíhala v duchu honiček a řádění, hlavně tedy Balboa (Rocky), Bella a Berenika si to řádně užívali a malá Nexi se také nenechala odstrčit. Na Kozlu jsme si dali kafíčko a něco na zub a pokračovali parkem dolů a kolem rybníčku zpět k Hájku, kde jsme předaly s paní Kantnerovou diplomy za předvedení, rozloučili se a jeli domů do tepla. Děkujeme za účast a těšíme se na setkání na svodu v Táboře.

Za fotky moc děkuji paní L. Kantnerové - majitelce Charlieho: vrh B (Vanilka + Charlie) 11. měsíců  - druhé setkání, nácvik na svod

1.4.2012 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Na MVP v Českých Budějovicích se sešli tři odchovanci z vrhu B (Matka: Vanilka Gasko Prim + Otec: Charlie Šlovický vrch) a naše CHS slavila jejich úspěchy. Ve třídě mladých - psi zvítězil Bono z Nerudovky, který získal VÝBORNÁ 1, CAJC a BOJ. Ve třídě mladých feny zvítězila Bella z Nerudovky - VÝBORNÁ 1, CAJC. Poprvé běžela s páníčkem a moc jim to spolu šlo. Rocky-  Balboa z Nerudovky měl svůj aprílový den se vším všudy a i s krásným předvedením, pohybem a posudkem: 11 měsíční pes správného rámce, ušlechtilá hlava samčího typu, nůžkový skus, tmavé oko, pigment. nos houby skoro černá, uši správně nasazené, lehce klenutá hrudní linie (asi mělo být horní linie), úhlení končetin v pořádku, při pohybu užší pohyb v hleznech, získal ve třídě mladých známku VELMI DOBROU 4 místo. Naše holky matadorky, ostřílené výstavami vyběhaly v hojně obsazené otevřené třídě obě známky výborné s perfektními posudky. Angie - Narnie Gorgeous z Budské samoty - VÝBORNÁ 3 a Vanilka Gasko Prim ve svých 7 letech porazila fenky o dvě generace mladší a vyběhali s páníčkem známku VÝBORNOU. Všem moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší chovatelské stanice, přejeme mnoho dalších úspěchů!

Bella z Nerudovky  (maj. S. Michalová)                   Bono z Nerudovky (maj. Z.Kolbek)

Balboa z Nerudovky

fotky:hovawartky.rajce.idnes.cz/Mezinarodni_vystava_v_CB_1.4.2012/

fotky od Kolbekových: hovawartky.rajce.net/MVP_CB_-_fotky_od_T.Kolbekove

Za fotky moc děkujeme našemu rodinnému týmu a také Kolbekovým od Bona.

A jak to na takové výstavě chodí se můžete podívat na videu od Terezy Kolbekové, moc děkujeme.

Video Balboa

Video Bono

Video Balboa a Bono

Video Balboa a Bono 2

Video Vanilka a Angie

Video Vanilka a Angie 2

 

17.3. 2012 PROCHÁZKA S BELLOU A ROCKYM V OKOLÍ NEBÍLOV

Krásné jarní počasí nás vytáhlo na delší procházku v okolí Nebílov. Jaro je tu, hurá!

Na fotce zleva: Rocky s paničkou, Bella s paničkou, Angie a Vanilka.

8.2.2012

Zítra odpoledne oslaví naši odchovanci z vrhu A své druhé narozeniny. Milí kluci: Atillo, Avalone, Akelo, Allane, Avatare a Arthure, přejeme vám hodně zdraví, lásky a pohody s vašimi páníčky.

Zimní radovánky

Sněhové podmínky nám letos zatím v okolí Plzně moc nepřály, a tak cestujeme s Angie, Vanilkou a Rockym za sněhem.

Krásné výšlapy jsme si užili v Brdech i na Šumavě.

Procházka na Radyni s kamarády ze cvičáku

25.12.2011 - v dopoledních hodinách jsme vyrazili směr Radyně. Cestou jsme si zahráli na schovávanou v lese. Všichni psy své páníčky našli, nikdo se neztratil ani nebyl sežrán medvědem...bylo to fajn. Budu se na Vás těšit každou lichou neděli od 9 hod., kdy vedu výcvik začátečníků v ZKO Starý Plzenec.

 

Klidné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí, lásky, radosti a úspěchů v roce 2012.

Peaceful Christmas time, a lot of health, happiness, love, joy and success in the new year 2012.

26.11.2011 - Angie složila zkoušku ZOP

V sobotu Angie složila zkoušku ZOP. Hned v úvodu zkoušky mi poprvé "předvedla", že odhozený cizí pamlsek je pro ní v tu chvíli důležitější než panička, přivolání na druhý povel - 5 bodů, přiběhla ke mně s pohledem "já jsem asi něco zkazila, viď? " Při ovladatelnosti na vodítku a bez vodítka jsem byla ještě rozhozená z přivolání, tak se to projevilo na naší spolupráci - nepřesnosti při obratech, Angie se na mne nedívala, zastavení však bylo vždy perfektní. Ovladatelnost 7 - 7. Nálada se mi zlepšila, když Angie předvedla, sedni-lehni-vstaň za plný počet 10 bodů a odložení také za plný počet 10bodů. V druhé části zkoušky při ovladatelnosti ve skupince, odložení, přenesení psa a přechod nepříjemného materiálu se zastavením jsme získaly plný počet - 50bodů. Celkem 89 bodů - známka velmi dobrá. Posuzoval pan rozhodčí Jan Plšek. ZOP je Angienky třetí zkouška. Budeme dále trénovat poslušnost na zkoušku ZPU1 a stopy na FPr1.

6.11.2011 - setkání štěňátek z vrhu B

Zleva: Berry, Balboa (Rocky), Vanilka, Bodie, Bella, Charlie

Uspořádali jsme spolu s L.Kantnerovou setkání štěňátek z vrhu B, přijeli Bella, Bodie, Berry, Balboa (Rocky) a Bono se svými páníčky.

Největší odměnou pro štěňátka byla společná hra. Myslím, že se všichni poznali, protože si spolu v průběhu celé procházky moc pěkně hráli a nikdo z nich si nehrál na "šéfa". Také chválím všechny páníčky, na malých psích dorostencích je poznat, že s nimi cvičí a že se jim věnují s láskou.

Vanilka byla také moc ráda, že je vidí, nejdřív sice na ně po příjezdu trochu "bublala", ale pak když je poznala, to bylo radosti. Na procházce se hrdě nesla. Trochu jsme se štěňátky i pocvičili, přivolání, ukázala jsem jim základ na stopy - pachový koláč, který Bella už pěkně zvládá. Také jsme všechny změřili a zkontrolovali jsme zuby. Kluci i holky rostou tak jak mají, největší radost mám z jejich milé, vyrovnané a hravé povahy. Společná procházka se všem líbila, počasí se vydařilo, děkuji majitelce Charlieho za krásné pamětní listy a všem majitelům za účast a těšíme se na další setkání na jaře před plánovaným svodem v Táboře.

Fotit jsem nestačila, ale díky paničce Charlieho máme pár pěkných snímků: vrh_B-_6_mesicu

30.10.2011 - Angie složila zkoušku BH.

Dnes dopoledne složila Angie (Narnie Gorgeous z Budské Samoty) zkoušku BH. Původně jsme plánovaly jít na FPr 1, ale zalehávání předmětů na stopě nemá Angie ještě stoprocentní, zvolily jsme tedy zkoušku BH. Bylo to, jak se říká "o prsa" - hlavně díky 1. části, kde se Angie občas pohybovala při chůzi u nohy jako ve snu, ale odložení v leže s přivoláním a odložení dlouhodobé zvládla na jedničku. (až na tu vyvalenou zadní část těla....). Druhá část v dopravním ruchu, super, kéž by se daly zbytečně ztracené bodíky z první části dohnat v té druhé. Takže celková známka ze zkoušky OBSTÁL. Posuzoval pan rozhodčí Theodor Krajčí.

Pár momentek ze zkoušky, díky M. Merhoutové: hovawartky.rajce.net/Angie_BH

Pro ty co se na zkoušku chystají přikládám šikovné schéma, podle kterého jsme trénovaly (pozn. povel "k noze" jen při změně rychlosti chůze, obraty a zastavení bez povelu).

15.10.2011 - Avalon z Nerudovky - DKK 0/0

Skvělá zpráva dorazila od majitelky Avalonka (vrh A). Dle rentgenového vyšetření a po potvrzení od MVDr. Ekra je výsledek DKK 0/0.

Avalonek s paničkou pravidelně cvičí a také pomáhají dalším pejskům ve výcviku. Děkujeme za zprávu a přejeme hodně úspěchů.

1.10.2011 Rocky VN1 na výstavě v Rokycanech

Náš malý Rocky - Balboa z Nerudovky - syn Vanilky se zúčastnil své první výstavy. Paní rozhodčí Mgr.B. Ovesné se moc líbil, ocenila především jeho pěkný pohyb, viz. citace posudku:

4,5 měsíce, pes, velmi dobře stavěný, správného rámce, typická hlava a správně nasazené ucho, korektní nůžkový skus, výborná horní linie, dobrý v pohybu, správně nasazený a nesený ocas, správné osrstění.

Ohodnocení: VN1 a krásný pohárek. Gratulujeme a děkujeme jeho paničce za velmi pěkné předvedení!

28.9. 2011 Společná procházka s Bellou a Rockym aneb školička štěňátek

Včerejší den jsme využili k procházce společně s Vanilky potomky Bellinkou a Rockym. Ukázali nám jak zvládají přivolání. Také jsme si ukázali jak přejít k povelu "k noze" a chůzi u nohy. Potom jsme nacvičili výstavu, s předvedením, ukázáním zubů, postojem, samostaným během i společným během v kruhu. Oběma to krásně šlo a chválím i jejich šikovné paničky, děkuji také paní Ivance za "handling" s Angie - moc jim to spolu šlo a slušelo. Odměnou pak našim holkám bylo koupání v rybníčku, který byl sice pokrytý pylem, ale to jim vůbec nevadilo. Angie se ve finále cítíla diskriminovaná pod převahou "plaváků" a tak aby změnila barvu, řádně se otřela o dům ze všech stran - vypadala jako mohykán na válečné stezce. (poslední foto).

Pár momentek zde:hovawarti_skolka

24.9.2011 Angie na klubové výstavě VÝBORNÁ 3

Fotky: Klubova_vystava_Kromeriz

Angie (Narnie Gorgeous z Budské samoty) byla poprvé na výstavě ve třídě otevřené a v silné konkurenci 21 fen postoupila až na krásné 3 místo s výborným posudkem od rakouské rozhodčí paní Gabrielle Stastny:

2 roky stará, typická černá fena, výborná stavba těla, velmi pěkná samičí hlava, rovný pěkný hřbet, korektní ocas, korektní zaúhlení pánevních končetin, hrudní končetiny pěkné rovné, korektní uši, černá srst výborné struktiry, korektní za pohybu, pěkný plynulý pohyb, dobrá výstavní kondice.

Sestřička Nessie, která nám dělala společnost získala známku výbornou. Bráška Nasty získal ohodnocení v otevřené třídě psů VD - velmi dobrý.

 

V rodné chovatelské stanici naší Angie (Narnie Gorgeous z Budské samoty) mají krásná štěňátka, volné jsou plavá a černá fenka. Více informací na: www.zbudskesamoty.cz/

 

9.9. - 11.9. 2011 Stopařský víkend pod Ještědem

Uvítala jsem možnost zúčastnit se stopařského výcvik a semináře pod vedením zkušeného Miroslava Pospíšila www.naspes.net

Na výcvik jsem přihlásila jen Angie, se kterou jsem potřebovala poradit - s rychlostí vypracování stopy a přesností. Víkend splnil naše očekávání, prima parta, profesionální přístup, pěkné zázemí a výborné jídlo v pensionu Horka www.horkapenzion.cz

V sobotu odpoledne jsme si udělali výšlap na Ještěd, okruh cca 10km, nahoře byla mlha až když jsme šlapali zpět do údolí ukázal se nám Ještěd v plné kráse. V neděli jsme navštívili Botanickou zahradu v Liberci a bobovou dráhu na Javorníku.

Pár snímků z víkendu: Stoparsky_vikend_Jested_podzim_2011

6.9.2011 Všechna štěňátka z vrhu B mají své průkazy původu

Postupně jsme navštívili všechna štěňátka z vrhu B a předali průkazy původu, všem se daří skvěle, rostou do krásy a dělají svým páníčkům a paničkám radost.

Aktuální fotky z návštěv: Stenata_vrh_B_navsteva

V srpnu vyrazili objet krásy naší vlasti a samozřejmě jsme vzali i Vanilku s Angie. Postupně jsme navštívili: Prachovské skály, Trosky, Kost, horu Říp, Kokořín, Křivoklát. Na momentky z našeho výletu se můžete podívat zde: dovolena_srpen_2011

1.8.2011  polovina prázdnin je za námi

A jak si je užíváme? ...... třeba na hudebním festivalu Na Ulici, velmi často v lese nebo na plavání v Mitrovicích. Také jsme v sobotu navštívili Charlieho a holky si s ním zaběhaly v dešti v okolí Branky. Pár červencových snímků zde: hovawartky.rajce.net/vylety_leto_2011

20.7.2011 Fotky štěňátek z nových domovů

hovawartky.rajce.net/vrh_B_fotky_z_novych_domovu

18.6. 2011

Otec našich štěňátek z vrhu B je GRANDŠAMPION! Velká gratulace Charliemu a jeho paničce, jste skvělí! A navíc jeho panička umí krásně fotit a Charlie skvěle pózovat...to je fešák!

www.troyskydvur.cz/news/cesky-grandsampion/

 

12.6.2011

O víkendu nás opět navštívili budoucí majitelé štěňátek, tentokrát od Bodieho a Bona. Děkujeme budoucím páníčkům Bona za pěkné fotky malých neposedů. fotky_z_nedelni_navstevy

V sobotu jsme si byli s Angie a Vanilkou zaplavat v lomu. Vanilka si to užívala, Angie už také pochopila, že plavání je prima.

5.6. 2011 - otec našich štěňátek Charlie oslavil 5. narozeniny

A na Národní výstavě v Klatovech získal: CAC, NV a BOB. Tím splnil podmínky pro udělení titulu Grand Champion. Děkujeme jeho paničce za to, že budou mít štěňátka ještě krásnější rodokmen a Charliemu přejeme vše nejlepší a hlavně hodně zdraví. A děkujeme za krásné fotky našich štěňátek!

troyskydvur.rajce.idnes.cz/Stenatka_CHS_Z_Nerudovky_-_3_tydny/

28.5.2011 - Angie oslavila 2. narozeniny  HAPPY BIRTHDAY ANGIE!!!

Naší černé psí slečně jsou již dva roky, dostala krásný dortík, společně jsme zazpívali "hodně štěstí, zdraví". Přejeme vše nejlepší všem sourozencům z vrhu N z Budské samoty. Fotky Angie_2._narozeniny

21. 5. - 22. 5. 2011 SOCIALIZAČNÍ VÍKEND

O víkendu nás navštívili noví majitelé štěňátek, všichni jsou milí, hodně jsem při návštěvách dala na "názor" Vanilky, která byla u návštěv přítomná a se štěňátky se pochlubila a nové majitele "schválila" a pomazlila se s nimi.

Dnes dopoledne jsme měli také milou návštěvu Avalonka a jeho rodiny. Společná procházka byla moc fajn.

Také nás včera odpoledne navštívil otec štěňátek Charlie se svojí paničkou a zůstal u nás na krátké hlídání, protože jeho panička měla rodinnou oslavu. Od Vanilky získal na zahradě "novinku", že je tatínek a tak se nesl na procházce pyšně jako páv. A navíc, Charlie včera získal do sbírky dalšího CACe na výstavě v Litoměřicích.

Fotky/ Photos: Charlie_na_návštěvě

 

15.5. 2011 - Avalonek z vrhu A úspěšně absolvoval svod mladých v Táboře.

Děkujeme majitelům za účast a přejeme hodně dalších úspěchů.

14.5.2011 - ŠTĚŇÁTKA JSOU NA SVĚTĚ / PUPPIES ARE BORN

Informace o porodu /About birth: štěňátka/puppies
Přehled štěňátek - vrh B/ Info about litter B:vrh B /litter B
14.5. 2011  SPECIÁLNÍ VÝSTAVA HOVAWARTŮ 2011 - KNÍŽECÍ RYBNÍK

Angie na Speciální výstavě vyběhala s páníčkem v mezitřídě v silné konkurenci VÝBORNÁ 4 a domů si přivezla medaily.

   Charlie Šlovický vrch - pyšný otec našich štěňátek vyhrál pracovní třídu a získal VÝBORNÁ 1 a titul CAC. Moc gratulujeme!

 

1.5.2011 - Vanilka 50. den březosti /Vanilka´s 50th day of pregnancy

Včera jsme měli milou návštěvu, štěňě z odchovu A - Avalonka, který se připravuje na svod do Tábora. S Vanilkou se vzájemně poznali a Avi se choval jako "gentleman", společně si zapózovali. Vanilka i v pokročilé březosti vypadá stále skvěle, je pořád vitální a při chuti. I když teď už víc odpočívá a v noci spí v pokojíčku v porodní bedně. Štěňátka se v bříšku už pěkně melou. Vanilka dostala druhou vakcinaci proti Herpes.

Angienka si s Avalonkem zaběhala na louce, konečně měla na chvilku stejně rychlého "parťáka" na lumpárny. Také si oba vyzkoušeli přeměření a posouzení jako přípravu na Avalonkův svod a Angienky bonitaci, které je čekají příští týden. Odpoledne jsme vyrazili na výlet do Žinkov, kde jsme se prošli parkem kolem nádherného rybníka a zámku. Fotky:hovawartky.rajce.net/Avalonek,_carodejnice_a_Zinkovy

27.4. 2011 - Vanilka slaví 6. narozeniny

Dnes je to přesně šest let co se narodila naše milá Vanilka a také dnes poprvé jsem jistě cítila pohyby štěňátek v jejím bříšku.

Kryštůfek ji připravil tvarohový dort s krutí šunkou, moc jí chutnal. Společně jsme jí zazpívali hodně štěstí zdraví a Vanilka se k nám se zpěvem přidala.

fotky  Vanilka_narozeniny

24.4.2011 - MVP České Budějovice - Angie (Narnie Gorgeous) - VÝBORNÁ

Angie - excellent at the International Dog Show in České Budějovice

Fotky z výstavy/Photos from the show:

Angie - MVP v Českých Budějovicích jaro 2011

Na mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic jsem měla přihlášenou Vanilku i Angienku. Vanilku jsem však raději nechala doma, i když je ve výborné formě, přece jen už je její bříško hodně vidět a také se změnilo počasí a bylo horko, takže v klidu odpočívala doma a my jsme vyrazili s Angienkou. Angienka nastoupila v mezitřídě v konkurenci 6 fen, panu rozhodčímu Matyášovi se moc líbila, krásně se předvedla, ale vzhledem k tomu, že všechny ostatní fenky byly vyšší až o pět centimetrů i přestože Angienka má 59cm, získala výbornou bez pořadí, avšak s velmi pěkným posudkem:

Kompaktní fena, dobrého formátu, středního rámce s hezky modelovanou hlavou, velmi dobrá horní i dolní linie, dobrá barva i struktura srsti.

Pro mne je nejdůležitější výraz v hodnocení - kompaktní fena ...což znamená, že vše je v harmonii a vyvážené. Důležitá je pro mne i povaha Angie, která nastupuje do kruhu s vrtícím ocáskem a nadšená pro věc, zatímco některé fenky stáhnou ocas mezi nohy a je na nich vidět, že výstavování je stresuje. Naštěstí v mezitřídě fen byly téměř všechny fenky pohodové a velmi pěkně předvedené. Gratulujeme také sestřičce Nessie a její paničce k Výborná 2 a titulu res. CAC.

ANGIE NA CYKLO VÝLETECH A VANILKA U KONÍ

Angie se naučila celkem pěkně běhat u kola a protože i Kryštůfek zvládá jízdu na kole bravurně vyrážíme na kratší cyklo výlety do 15 km po okolí. Na vodítku je to s Angie občas ještě "boj", ale na volno běží pěkně vedle kola a ostatních cyklistů ani pěších si nevšímá. Je to tempo, které jí vyhovuje, ráda je v neustálém pohybu.

Vanilku teď s sebou nebereme, relaxuje a chodí na delší procházky, tak aby byla stále v přirozeném pohybu, včera s námi byla u koní a moc se jí tam líbilo, děti, louka, klacíky.

6.4.2011

BŘEZOST VANILKY BYLA DNES POTVRZENA NA SONOGRAFICKÉM VYŠETŘENÍ! 

THE SONOGRAPHIC EXAMINATION CONFIRMED VANILKA´S PREGNANCY.

NAROZENÍ ŠTĚŇÁTEK OČEKÁVÁME KOLEM 14.5.2011/ WE EXPECT THE BIRTH OF LITTER B AROUND 14th MAY 2011.

Přijímáme záznamy dalších vážných zájemců na štěňátka vrh B. / We accept reservations of the pups from litter B.

Očekáváme zejména plavá a černoznakatá štěňátka. / We expect mainly black&tan and blond puppies.

 

MÁME NAKRYTO! / WE HAVE MATED!    

13.3. 2011 CHARLIE OPĚT BODOVAL!!!

I dnešní překrytí proběhlo v pořádku. Svázání 15 minut. Jen tak dál Charlie!

Za fotky děkuji L. Kantnerové a Zbyňkovi./PHOTOS:

Krytí Vanilka Gasko Prim a Charlie Šlovický vrch_11.3. a_3.3.2011/

Také si můžete přečíst o krytí na stránkách CHS Troyský Dvůr:

www.troyskydvur.cz/onas/aktuality/

12.3.2011 - MÁME NAKRYTO!     

VANILKA GASKO PRIM + CHARLIE ŠLOVICKÝ VRCH

Včera 11.3.2011 v 18:35 po krásné milostné předehře došlo k očekávanému spojení Vanilky a Charlieho. Svázání trvalo 16min.

Gratulujeme Charliemu a jeho paničce L. Kantnerové k bezproblémovému krytí a přejeme jim mhoho dalších úspěchů.

Pokud se vše vydaří štěňátka by se měla narodit druhý týden v květnu 2011.

WE EXPECT PUPPIES TO BE BORN IN THE SECOND WEEK OF MAY 2011!

Březen 2011

Děkuji všem zájemcům o štěňátka z plánovaného spojení.

Vanilka začala hárat, byla naočkovaná na herpes a čekáme na výsledky progesteronu ke stanovení ideálního dne ke krytí.

Sledujte prosím naše webové stránky, kde budu postupně přidávat další informace. V případě dotazů, mne můžete kontaktovat na e-mail: evamichalova@seznam.cz

Leden 2011

PLÁNUJEME KRYTÍ VANILKY GP/ PLANNING LITTER B:

Pro vrh B jsem vybrala velmi krásného psa / I have chosen the following stud dog for the litter B:

Charlieho Šlovický vrch odkaz na info o Charliem z databáze HWK ČR /info about the stud dog at the official kennel club/

Přijímáme záznamy zájemců na toto spojení. / We accept reservations for this litter.

 

VÝSLEDKY DKK Narnie Gorgeous (Angie), RESULTS OF HD: A 0/0

Obdržela jsem výsledky posouzení DKK od MVDr. Ekra - A 0/0 , skvělé!

The results of HD - Narnie Gorgeous (Angie) is A 0/0 , excellent!

 

PF 2011 - děkujeme všem za krásná přání a fotky. Thank you for your wishes and photos.

All the best in the New Year 2011. E+V+A   

 

 

 

  

 

 

www.hovawarts.cz www.e-t-p.cz